Agnieszka Więdłocha: biegam zawsze przy muzyce

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 09:00
Agnieszka Więdłocha weźmie udział w kolejnej edycji biegu Wings For Life, która odbędzie się w tym roku w Poznaniu. - Cieszę się z tego, że mam kolejny cel i dążę do niego - mówi aktorka.
Audio
  • Aktorka Agnieszka Więdłocha o swoich przygotowaniach do biegu Wings For Life i codziennych treningach (Czwórka/Rozbiegani)
  • Jak zmotywować się do biegania, jak wybrać idealnego trenera? - opowiada Kuba Wiśniewski, trener biegania (Czwórka/Rozbiegani)
Aktorka Agnieszka Więdłocha stara się trenować regularnie
Aktorka Agnieszka Więdłocha stara się trenować regularnieFoto: PAP/Stach Leszczyński

Odbywający się w maju Wings For Life to najprawdopodobniej jedyny bieg na świecie, w którym nie ma mety. - Zamiast niej wraz z biegnącymi jadą samochody, z których specjaliści kontrolują biegnących. Każdy uczestnik ma chip, w którym zapisane jest, jaki dystans i w jakim czasie przebiegł - tłumaczy gość Czwórki.

Jej zdaniem w biegach długodystansowych najważniejsze jest prawidłowe rozłożenie sił. - Istotne jest, by utrzymywać równomierne tempo biegu, a wcześniej - właściwie się do niego przygotować - przekonuje Więdłocha i dodaje, że ona, trenując na co dzień, słucha muzyki i najczęściej jest to… Rudimental.

A jak zmotywować się do biegania, zwłaszcza zimą, gdy dni są krótkie, a za oknem plucha albo mróż? Na przykład nagradzając się, czyli wymyślając drobne przyjemności, na które pozwolimy sobie po powrocie do domu. Karina Terzoni zdradziła też swoje sprawdzone patenty motywacyjne.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani
Prowadziła:
Karina Terzoni
Goście: aktorka Agnieszka Więdłocha
Data emisji: 26.1.2015
Godzina emisji: 18.00

(kd/mk)

Czytaj także

Karina Terzoni i Tomek Romanowski prezentują kolejny trening

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2014 17:55
W poniedziałkowej audycji "Rozbiegani" zaprosiliśmy was na kolejny trening z Kariną Terzoni i Tomkiem Romanowskim. Dowiedzieliśmy się też, dlaczego kenijscy biegacze tak świetnie radzą sobie w Polsce
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maciej Dowbor - triathlonista, który nie boi się wyzwań

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 11:29
Dziennikarz Maciej Dowbor opowie o tym, czego nauczył go sport: od euforii wygrywania, po pokorę po porażce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maciej Kurzajewski: wiem, co oznacza samotność długodystansowca

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2014 19:00
Przebiegł cały świat i namawia do tego innych. - Kiedy przystępowałem do tego projektu, miałem mnóstwo obaw - wspomina dziennikarz. - Teraz wydaje mi się, że to była bułka z masłem.
rozwiń zwiń