Dziewczyny na siłownię! Obudź w sobie ducha walki!

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2015 18:50
- Dziewczyny wstydzą się ćwiczyć, bo mają problem z akceptacją własnego ciała - mówi trenerka Kamila Nowowiejska. A my wiemy jak ten wstyd przełamać!
Audio
  • Czy nastolatki mogą ćwiczyć na siłowni i co zrobić, żeby przełamać swój wstyd - radzą trenerzy personalni (Czwórka/Rozbiegani)
Z najnowszego sondażu wynika, że kobiety nie lubią ćwiczyć na siłowni. Ponad połowa ankietowanych przyznaje, że nie umie ćwiczyć w grupie i czuje się nieswojo z powodu nieskoordynowanych ruchów
Z najnowszego sondażu wynika, że kobiety nie lubią ćwiczyć na siłowni. Ponad połowa ankietowanych przyznaje, że nie umie ćwiczyć w grupie i czuje się nieswojo z powodu nieskoordynowanych ruchówFoto: Glow Images/East News

Samoakceptacja to pierwszy krok do tego, by ćwiczenia zaczęły sprawiać przyjemność. - Potem, krok po kroku, można rozpocząć pracę nad swoim wyglądem - przekonuje gość Czwórki.

Niezwykle pomocna wydaje się w tym być obecność trenera. - Naszą rolą jest nie tylko motywowanie do ćwiczeń, ale też wsparcie psychologiczne - dodaje Tomek Romanowski.

Jak się okazuje wstyd na siłowni towarzyszy nie tylko kobietom. Na szczęście zaproszeni do Czwórki trenerzy wyjaśniają, że są dyscypliny, od których można rozpocząć pracę nad poprawą kondycji i nie rumienić się ze wstydu.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Kamila Nowowiejska i Tomek Romanowski (trenerzy)

Data emisji: 09.03.2015

Godzina emisji: 18.00

kul/fbi

Czytaj także

Night Runners - biegnąc w ciemnościach

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 08:40
- Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich, nawet dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem - mówi ekipa Night Runners. - U nas nikt nie biega sam!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Łukasz Grass o samotności sportowca

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 07:00
Karierę zaczynał w radiu, potem był jednym z najlepszych dziennikarzy informacyjnych. W między czasie Łukasz Grass zaprzedał duszę bieganiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Obozy biegowe nauczą cię jak dobrze biegać!

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 09:30
Podnoszą kwalifikacje i sprawiają, że bieganie staje się prawdziwą przyjemnością. - Na obozie biegowym nie pracuje się nad formą, tylko uczy się jak czerpać z tego frajdę - przekonuje trener Kuba Wiśniewski.
rozwiń zwiń