Charytatywny bieg z Morskiego Oka na Hel

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 09:00
Przemysław Ignaszewski, ultramaratończyk i weganin, we wrześniu przebiegnie cały kraj - od gór aż do morza. Wszystko dla swojej niepełnosprawnej siostrzenicy Małgosi.
Audio
  • Przemysław Ignaszewski o charytatywnym biegu przez całą Polskę (Rozbiegani/Czwórka)
Ignaszewski przebiegnie całą Polskę w ramach akcji Tort dla Gosi
Ignaszewski przebiegnie całą Polskę w ramach akcji "Tort dla Gosi"Foto: mat. prywatne

Biegacz planuje przebyć cały dystans w ciągu dziesięciu dni, dziennie będzie pokonywał ok. 80 kilometrów. - Robiłem juz sobie test 10-dniowego wysiłku, najgorsze dni to ósmy i dziewiąty, wtedy pojawiły się wątpliwości, czy dam radę. Nie chodziło nawet o zmęczenie organizmu, tylko o "zmęczenie głowy" - wyjaśnia Przemek.

Sportowiec wyjaśnia, jak udaje mu się utrzymać dobrą formę przy wegańskiej diecie i zdradza, które warzywo uznawane jest za legalny doping. Opowiada też, na co dokładnie przeznaczy pieniądze zebrane podczas biegu i jak będą wyglądały 18. urodziny Małgosi, które odbędą się na mecie.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Przemysław Ignaszewski (biegacz)

Data emisji: 17.08.2015

Godzina emisji: 18.00

mg/bch

Czytaj także

Bloger Łukasz Remisiewicz o diecie biegacza

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2015 08:00
Kiedyś ważył ponad 100 kg, dziś jest szczupły i wysportowany, a swoim stylem życia zaraża tysiące internautów. Poznajcie autora bloga "RunEat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pan Banan - biega, by promować weganizm

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2015 10:30
Łukasz Ćwiklewski biega na najróżniejszych dystansach, a jego znakiem rozpoznawczym jest strój banana. - Chcę pokazać, że jedząc tylko warzywa i owoce, też można być sportowcem - mówi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Siostry Pobłockie - najszybsze rodzeństwo w kraju

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 10:00
- Tata to nasz kat i zarazem klucz do sukcesu - śmieją się Kasia i Kamila Pobłockie. - Razem trenujemy, razem jeździmy na zawody. W towarzystwie najbliższych najłatwiej o walkę do samego końca.
rozwiń zwiń