Polskie Radio
Section05
maratony

Jak biegać szybciej i efektywniej? "Mniej znaczy więcej"

Już prawie wiosna, a to oznacza, że zaczyna się sezon biegowy. Wielu z nas decyduje się na weryfikowanie swoich umiejętności i startuje w różnego rodzaju zawodach. W Czwórce sprawdzamy, co robić, żeby biegać szybciej i efektywniej na długich dystansach. - Do startów przede wszystkim należy przygotowywać się systematycznie - mówi w Czwórce Arek Gardzielewski, olimpijczyk i mistrz Polski w maratonie. - Krok po kroku trzeba budować formę.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka bieganie aktywność fizyczna Piotr Galus

Rekord świata w maratonie. Jak przygotować się do biegu?

W ostatnim czasie pobito dwa rekordy świata w biegu maratońskim. Wyniki udało się ustanowić tydzień po tygodniu. Pierwszy z czasem.2:11:52 ustanowiła podczas biegu w Berlinie Etiopika Tigst Assefa. Z kolei kilka dni później w Chicago Kenijczyk Kelvin Kiptum ustanowił czas 2:00.35. W audycji "Biegam, bo lubię" rozmawialiśmy o tym, jak przygotować się do biegu. 
Zobacz więcej na temat:  Maraton aktywność fizyczna Krzysztof Łoniewski Trójka

Edyta Lewandowska: najważniejsze, żeby ze sportu czerpać satysfakcję i radość

Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, mimo przeciwności losu sięga po marzenia. Gdy trzeba, potrafi się wycofać, wszystko jednak traktuje jak lekcję i motywację do bardziej wytężonej pracy. Edyta Lewandowska - górska biegaczka ultra, wicemistrzyni świata Masters, opowiada w Czwórce o swoich startach, planach na przyszłość i ważnym przesłaniu.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka bieganie góry Robert Grzędowski

Wyczyn na miarę Forresta Gumpa. Polak przebiegnie świat dookoła

Tomasz Drybała, na co dzień żyjący w Londynie krośnianin i pasjonat biegania, pod koniec sierpnia podejmie nie lada wyzwanie – podobnie jak tytułowy bohater kultowego filmu "Forrest Gump", ma zamiar obiec świat dookoła. O zaplanowanej na 40 miesięcy biegowej wyprawie ze szczytnym celem w tle opowiedział w rozmowie z Krzysztofem Łoniewskim w audycji "Biegam, bo lubię".
Zobacz więcej na temat:  Trójka bieganie zdrowie STYL ŻYCIA Krzysztof Łoniewski pomoc Londyn UNICEF