Polskie Radio
Section05
maratony

Edyta Lewandowska: najważniejsze, żeby ze sportu czerpać satysfakcję i radość

Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, mimo przeciwności losu sięga po marzenia. Gdy trzeba, potrafi się wycofać, wszystko jednak traktuje jak lekcję i motywację do bardziej wytężonej pracy. Edyta Lewandowska - górska biegaczka ultra, wicemistrzyni świata Masters, opowiada w Czwórce o swoich startach, planach na przyszłość i ważnym przesłaniu.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka bieganie maratony góry Robert Grzędowski

Wyczyn na miarę Forresta Gumpa. Polak przebiegnie świat dookoła

Tomasz Drybała, na co dzień żyjący w Londynie krośnianin i pasjonat biegania, pod koniec sierpnia podejmie nie lada wyzwanie – podobnie jak tytułowy bohater kultowego filmu "Forrest Gump", ma zamiar obiec świat dookoła. O zaplanowanej na 40 miesięcy biegowej wyprawie ze szczytnym celem w tle opowiedział w rozmowie z Krzysztofem Łoniewskim w audycji "Biegam, bo lubię".
Zobacz więcej na temat:  Trójka bieganie zdrowie STYL ŻYCIA Krzysztof Łoniewski pomoc maratony Londyn UNICEF

W czym tkwi urok ultramaratonu? Mistrzyni świata wskazuje na bariery mentalne

- Ciało musi być wytrenowane i przygotowane na to, co je czeka, ale w pewnym momencie ciało odmawia posłuszeństwa. Wszyscy wiemy, że w mózgu mamy guziki bezpieczeństwa, które uruchamiają się znacznie wcześniej niż to potrzebne i zastanowienie się, czy to mózg mówi, że ja już nie mogę, czy rzeczywiście nie mogę - to "nie mogę - mogę" - jest fascynujące - powiedziała w Polskim Radiu 24 lekkoatletka specjalizująca się w ultramaratonach Patrycja Bereznowska.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka bieganie maratony psychologia