Polskie Radio
Section05
maratony

Wyczyn na miarę Forresta Gumpa. Polak przebiegnie świat dookoła

Tomasz Drybała, na co dzień żyjący w Londynie krośnianin i pasjonat biegania, pod koniec sierpnia podejmie nie lada wyzwanie – podobnie jak tytułowy bohater kultowego filmu "Forrest Gump", ma zamiar obiec świat dookoła. O zaplanowanej na 40 miesięcy biegowej wyprawie ze szczytnym celem w tle opowiedział w rozmowie z Krzysztofem Łoniewskim w audycji "Biegam, bo lubię".
Zobacz więcej na temat:  Trójka bieganie zdrowie STYL ŻYCIA Krzysztof Łoniewski pomoc maratony Londyn UNICEF

W czym tkwi urok ultramaratonu? Mistrzyni świata wskazuje na bariery mentalne

- Ciało musi być wytrenowane i przygotowane na to, co je czeka, ale w pewnym momencie ciało odmawia posłuszeństwa. Wszyscy wiemy, że w mózgu mamy guziki bezpieczeństwa, które uruchamiają się znacznie wcześniej niż to potrzebne i zastanowienie się, czy to mózg mówi, że ja już nie mogę, czy rzeczywiście nie mogę - to "nie mogę - mogę" - jest fascynujące - powiedziała w Polskim Radiu 24 lekkoatletka specjalizująca się w ultramaratonach Patrycja Bereznowska.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka bieganie maratony psychologia

"Sen o Warszawie" dla biegaczy. 15. Półmaraton ze startem w Czwórce

Na najwyższym budynku w Warszawie pojawił się napis "Biegacze, tęsknimy za Wami" - podpis FMW, czyli Fundacji "Maraton Warszawski". Włączamy się w tę wyjątkową relację z biegaczami. W sobotę w Czwórce o 20.35, godzinie startu maratonu, zabrzmiał "Sen o Warszawie", piosenka, która tradycjnie otwierałaby 15. Półmaraton Warszawski. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka bieganie maratony STYL ŻYCIA Ula Kaczyńska Patryk Kuniszewicz

Afera wokół rekordu. Kenijka odpiera oskarżenia o doping

W sobotę 12 października Kenijka Brigit Kosgei wygrała maraton w Chicago, przebiegając dystans 42 km 195 m jako pierwsza kobieta w historii poniżej dwóch godzin i piętnastu minut. Brytyjski dziennik "The Guardian" poinformował jednak, że menedżer zawodniczki Federico Rosa był zamieszany w afery dopingowe dotyczące innych kenijskich biegaczy, co rzuca cień na wynik uzyskany przez Kosgei. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Lekkoatletyka bieganie maratony