Tomasz Walerowicz - od pączka do maratończyka

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2016 16:00
Na 71 km złapała go meta i tak trafił do elitarnego grona zwycięzców biegu Wings For Life. O pasji do biegania rozmawiamy z Tomkiem Walerowiczem.
Audio
  • Tomasz Walerowicz - zwycięzca polskiej edycji biegu Wings For Life - opowiada o tym, jak bieganie odmieniło jego życia (Rozbiegani/Czwórka)
Tomasz Walerowicz przebiegł 71,.1 km i został zwycięzcą polskiej edycji biegu Wings for Life World Run w Poznaniu. Celem Wings for Life jest finansowanie badań mających na celu znalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowego
Tomasz Walerowicz przebiegł 71,.1 km i został zwycięzcą polskiej edycji biegu Wings for Life World Run w Poznaniu. Celem Wings for Life jest finansowanie badań mających na celu znalezienie metody leczenia urazów rdzenia kręgowegoFoto: PAP/Marek Zakrzewski

Gość Czwórki przyznaje, że sport, choć jest częścią jego życia, nie jest najważniejszy. Liczą się przede wszystkim rodzina i praca. - Bieganie pojawiło się w trzeciej kolejności. Najpierw ułożyłem sobie sytuacje życiową, a potem… postanowiłem zadbać o zdrowie i schudnąć - opowiada. - Po 9 latach wróciłem do biegania i apetyt zaczął rosnąć.

Szybko okazało się, że mimo nadwagi Tomek Walerowicz potrafi przebiec 10 km w 42 minuty. - Wyglądałem jak pączek w maśle, a rywalizowałem z chudszymi od siebie - wspomina. - Zdałem sobie sprawę, że mogę jeszcze coś zdziałać w tej dziedzinie.
Dziś biegacz ma na swoim koncie wiele sukcesów - w tym ten ostatni - został najszybszym Polakiem w biegu Wings For Life. Nam opowiada, jak wyglądają jego treningi i jak godzi swoje hobby z byciem wzorowym ojcem.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Tomasz Walerowicz (zwycięzca biegu Wings For Life World Run, mistrz Polski w biegu na 100 km)

Data emisji: 14.05.2016

Godzina emisji: 11.00

kul/bch

Czytaj także

Apetyt a głód. Jak nie "zajadać" stresu?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 15:00
- Nie widzę nic złego w nagradzaniu się od czasu do czasu słodką przekąską, pod warunkiem, że nie jest to jedyny sposób radzenia sobie z emocjami - mówi psychodietetyk Małgorzata Kaczyńska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Przepis na bieganie". Bo w sporcie liczy się nie tylko wynik

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 15:23
Małgorzata Majewska to autorka książki "Przepis na bieganie". Gdy po wypadku nie dawano jej szans na powrót do sprawności, zawzięła się. Nie tylko powróciła do biegania, ale napisała też poradnik dla zawodników.
rozwiń zwiń