Apetyt a głód. Jak nie "zajadać" stresu?

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 15:00
- Nie widzę nic złego w nagradzaniu się od czasu do czasu słodką przekąską, pod warunkiem, że nie jest to jedyny sposób radzenia sobie z emocjami - mówi psychodietetyk Małgorzata Kaczyńska.
Audio
  • O "zajadaniu" emocji, apetycie i głodzie oraz o tym, jak mózg wpływa na nasz żołądek rozmawiamy z Małgorzatą Kaczyńską - psychologiem i psychodietetykiem (Rozbiegani/Czwórka)
Ochota na coś słodkiego najczęściej pojawia się wtedy, gdy poddajemy się negatywnym emocjom. W audycji podpowiadamy, jak sobie z tym radzić
Ochota na coś słodkiego najczęściej pojawia się wtedy, gdy poddajemy się negatywnym emocjom. W audycji podpowiadamy, jak sobie z tym radzić Foto: Pixabay/tookapic/dom. publiczna

Efektami "zajadania" stresu są oczywiście nadwaga i otyłość. Żeby tego uniknąć należy zacząć rozróżniać apetyt od głodu. - Głód jest oznaką potrzeby fizjologicznej, apetyt psychologiczną chęcią spożycia, która pojawia się jako odpowiedź na bodźce zmysłowe - wyjaśnia gość Czwórki. - Ten pierwszy rozwija się stopniowo i wolno. Ten drugi pojawia się nagle.

Jak radzić sobie z zaspokojeniem emocjjonalnego głodu i kiedy osoby szczupłe są otyłe wewnętrznie - dowiesz się słuchając audycji.

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Małgorzata Kaczyńska (psycholog, psychodietetyk)

Data emisji: 17.04.2016

Godzina emisji: 12.00

kul

Czytaj także

Krzysztof Wieszczek: pomagam, biegając

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2016 14:39
Aktor Krzysztof Wieszczek opowiedział w Czwórce o swojej pasji - bieganiu. Dzięki niej zaangażował się w działanie na rzecz Komitetu Ochrony Praw Dziecka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sport - by być zdrowym, a nie modnym

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2016 16:15
- Każda osoba myśląca poważnie o sporcie powinna zrobić sobie badania - mówi dietetyczka Katarzyna Biłous. - Polacy niestety są z tym na bakier.
rozwiń zwiń