Pojedynek mistrzów - Korzeniowski vs Korzeniowski

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2017 12:40
Podczas tegorocznych zawodów Ironman w Gdyni dojdzie do pojedynku dwóch mistrzów sportu. - Udział w triathlonie to trochę powrót do dzieciństwa, na podwórko, gdzie uprawiało się wiele różnych dyscyplin - mówią Robert Korzeniowski i Paweł Korzeniowski.
Audio
  • Paweł Korzeniowski i Robert Korzeniowski powalczą o tytuł Ironmana. W jakim celu? (Rozbiegani/Czwórka)
Paweł Korzeniowski i Robert Korzeniowski goszczą u Kariny Terzoni
Paweł Korzeniowski i Robert Korzeniowski goszczą u Kariny TerzoniFoto: Czwórka

Robert Korzeniowski Wydawało mi się, że skoro mam papiery ratownicze, to trening w basenie będzie tylko formalnością. Okazało się, że naukę pływania zaczynam na nowo

Uczestnicy zawodów - w tym także goście Czwórki - do pokonania będą mieli dystans sprinterski, a więc 750 m pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. - Przygotowanie do tych zawodów to jest wyzwanie i nowe doświadczenie, bo nie da się ćwiczyć trzech dyscyplin jednego dnia - mówi Robert Korzeniowski. - Podchodzimy do tego na spokojnie, choć nie bez rywalizacji - dodaje Paweł Korzeniowski.

Do nietypowego starcia sportowych tytanów dojdzie 5 sierpnia w Gdyni. A wszystko to w szczytnym celu - dla dzieci z Sudanu i Syrii. Jak przyłączyć się do tej akcji i jakie strategie na wygranie triathlonu mają rozmówcy Kariny Terzoni? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Paweł Korzeniowski Myślę, że o miejscu na podium zadecyduje odcinek na rowerze. W ciągu 20 km wszystko powinno się rozegrać

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Robert Korzeniowski (mistrz olimpijski w chodzie), Paweł Korzeniowski (mistrz świata w pływaniu)

Data emisji: 22.07.2017

Godzina emisji: 10.15

kul/bch

Czytaj także

Spartan Race. Wyścig dla gladiatorów biegania

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2017 11:30
To sport, społeczność i filozofia. - Ten bieg jest jak życie. Nigdy nie wiesz, czego się spodziewać. Nie znasz rozstawienia przeszkód, nie masz pewności, jakie one będą rodzaju - opowiada Łukasz Łyczkowski, uczestnik zawodów Spartan Race. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pomagam na medal, czyli nie biegaj bez celu

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 13:20
- Organizujemy wirtualne biegi, integrujemy biegaczy, ale przede wszystkim chcemy pomagać. Zależy nam, żeby uczestnicy naszych biegów z różnych stron Polski robili coś dla innych - tłumaczą członkowie Fundacji "Pomagam na medal".
rozwiń zwiń