Bartek Trela: to był najtrudniejszy bieg w moim życiu

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 13:03
Ultra-Trail World Tour przyciąga, co roku tysiące chętnych. O maratonie i przygotowaniach, do jednego z biegów rozmawialiśmy z Bartkiem Trelą - uczestnikiem, autorem bloga "Pokonaj astmę".
Audio
  • Bartek Trela: najtrudniejszy bieg w moim życiu (Czwórka/Rozbiegani)
Bartek Trela podczas biegu.
Bartek Trela podczas biegu.Foto: Bartek Trela

Fani ultramaratonów przyjeżdżają, co roku, aby wziąć udział w biegach z cyklu Ultra-Trail World Tour. Odbywają się w najróżniejszych zakątkach świata - Musi to być minimum 100 km. Określona jest ilość uczestników do minimum 1000.  Musi to być wyjątkowe miejsce, które przyciągnie biegaczy. - wylicza gość audycji.

Bieg "Réunion", ze względu na wymagania, jakie stawia przed sportowcem jest uważany, za jeden z trudniejszych w cyklu. W czasie maratonu zdarzają się momenty rezygnacji, o których opowiada gość audycji. O osobach, które najbardziej dopingują biegacza mówi w trakcie rozmowy. - Żona jest moim absolutnym motywatorem. Razem z synem śledzili bieg nie śpiąc do godziny 2 w nocy - opowiadał sportowiec.

Jak dokładnie wygląda "Réunion ”, w którym brał udział biegacz? Dlaczego biegi z cyklu Ultra-Trail World Tour są tak popularne wśród amatorów tego sportu? Co jest amuletem Bartka Treli? Odpowiedzi na wszystkie pytania i nie tylko w audycji.

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Bartek Trela (ultramaratończyk, autor bloga "Pokonaj astmę")

Data emisji: 18.11.2017

Godzina emisji: 10.07

wk/ac

Czytaj także

Trail - alternatywa dla biegów miejskich i ultra

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 13:50
W życiu każdego biegacza nadchodzi taki moment, gdy miejski asfalt ma ochotę zamienić na przyjemny, dziki las. Przygotowania do biegów trailowych warto zacząć choćby od ćwiczeń w miejskim parku - przekonuje Marcin Rosłoń, dziennikarz sportowy, biegacz ultra.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba, bieg na 100 kilometrów i szczytny cel

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 13:12
W ramach "Kaliskiej Setki", trwa wielki finał akcji "Kuba biegnie 100 km dla Bartka". Bierze w niej udział aktor Jakub Wesołowski, który mówił nam o swojej miłości do biegania, a także o tej szczególnej akcji, dzięki której 5-letni Bartek będzie mógł mieć protezę.
rozwiń zwiń