Kuba, bieg na 100 kilometrów i szczytny cel

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2016 13:12
W ramach "Kaliskiej Setki", trwa wielki finał akcji "Kuba biegnie 100 km dla Bartka". Bierze w niej udział aktor Jakub Wesołowski, który mówił nam o swojej miłości do biegania, a także o tej szczególnej akcji, dzięki której 5-letni Bartek będzie mógł mieć protezę.
Audio
  • Kuba Wesołowski biega i zbiera na protezę dla Bartka (Rozbiegani/Czwórka)
Kuba Wesołowski - aktor zakochany w bieganiu
Kuba Wesołowski - aktor zakochany w bieganiuFoto: PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński

Kuba Wesołowski Prawdziwe bieganie zaczęło się na pierwszym maratonie. Wtedy zdałem sobie sprawę, że granica leży w głowie. To, co dzisiaj robię jest może amatorskie, ale dużo trenuję i sprawia mi to dziką przyjemność.

Bartek urodził się bez stopy, a bardzo chce biegać i żyć normalnie. W spełnieniu marzenia może pomóc każdy - wystarczy typować wynik Kuby Wesołowskiego w maratonie, a przy okazji wpłacić kilka złotych na Fundację "Nasz Maraton", która zbiera pieniądze na protezę dla malucha. Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia: "Kuba biegnie 100 km dla Bartka".   

W specjalnym wywiadzie dla "Rozbieganych" Kuba Wesołowski zdradził skąd się wzięła jego pasja do biegania. - Od dawna chciałem przebiec te 100 km. To zawsze było jedno z moich marzeń w "tabelce rzeczy do odhaczenia" - rzeczy, które prawdziwy facet musi zrobić. No a dzisiaj zawsze mam ze sobą buty do biegania - mówił aktor.

A jak miłość do biegania łączy z pasją słuchania muzyki? Oraz gdzie najbardziej lubi biegać i czego obawia się w ultramaratonie? Tego dowiecie się z nagrania audycji.  

***

Tytuł audycji: "Rozbiegani"

Prowadzi: Karina Terzoni

Materiał: Justyna Tylczyńska

Gość: Kuba Wesołowski

Data emisji: 22.10.2016

Godzina emisji: 10.49

jsz/pj

Czytaj także

Maraton Warszawski. "Zaczęło się od pewnej trójcy"

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2016 14:30
30 września 1979 roku odbył się Maraton Pokoju, czyli obecny Maraton Warszawski. - Pierwszy masowy bieg na tym dystansie w Polsce wystartował spod Stadionu X-lecia, a zorganizowała go "święta trójca biegowa" - wspomina ówczesny dyrektor imprezy Janusz Kalinowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominika Stelmach: uwielbiam być z biegaczami

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2016 15:09
- Bawię się bieganiem, sprawia mi to ogromną przyjemność. Jestem amatorką, która jednak trenuje mocno i wyczynowo. Ten sezon pozwoliłam sobie przetestować - mówi Dominika Stelmach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bear Girl: góry Północy to moje miejsce na Ziemi

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 12:00
Miała być, jak sama pisze, arabistką, ale zakochała się w terenach subpolarnych. Bear Girl, czyli Kamila Kielar to podróżniczka, która przemierza świat konno, na rowerze albo na stopa.
rozwiń zwiń