Żywienie w sporcie. Co powinni jeść sportowcy-amatorzy?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 16:17
- Trenując amatorsko, wystarczy "dorzucić" do diety jeden posiłek "okołotreningowy", by wyrównać deficyt kaloryczny - mówił Igor Dzierżanowski, trener personalny.
Audio
  • Co należy jeść i w jakich ilościach, jeśli chcemy uprawiać sport amatorsko? (Rozbiegani/Czwórka)
Igor Dzierżanowski i Karina Terzoni w Czwórce
Igor Dzierżanowski i Karina Terzoni w CzwórceFoto: Czwórka

rozbiegani 1200.JPG
Co jada smakosz na trasie maratonu?

Jak przekonywał ekspert, najważniejsza zasada zdrowego odżywiania to różnorodność. - Zbilansowana dieta, czyli spożywanie produktów z różnych grup - mówił gość Kariny Terzoni. - Kolejny element to odżywianie się regularne, dzięki któremu możemy sobie poprawić metabolizm, a także jedzenie po treningach, nawadnianie i dbanie o "całokształt", czyli m.in. wybieranie produktów dobrej jakości - wymieniał.

Igor Dzierżanowski Posiłek po treningu wcale nie musi być obfity, złożony. Najważniejsze, żeby w ogóle się pojawił.

Jak wielką rolę w sporcie odgrywa żywienie i jak dopasować dietę do naszej ulubionej aktywności sportowej? O tym mówiliśmy w Czwórce. W programie wspominaliśmy także o ukazującym się właśnie na rynku 7. wydaniu książki Anity Bean "Żywienie w sporcie. Kompletny przewodnik po zdrowym odżywianiu". Sporo miejsca autorka poświęca tam alergiom na laktozę czy gluten. Sprawdziliśmy także co zrobić, by mieć płaski brzuch, bo nawet ci, którzy aktywnie uprawiają sport, często nie mogą się go dopracować. Posłuchaj nagrania całej godziny audycji "Rozbiegani" >>>

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Igor Dzierżanowski (dietetyk sportowy, trener personalny)

Data emisji: 2.12.2017

Godzina emisji: 10.15

kd/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Silna wola i konsekwencja dla zdrowego siebie i 35 kg mniej

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2016 14:01
3 lata temu Jacek Filipek postanowił zejść z kanapy i ruszyć do działania. Okazało się, że nadwaga nie pozwala mu robić wielu fajnych rzeczy. Inspiracji dostarczyła mu m.in. nasza audycja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trening zawodowca". Jak biegać profesjonalnie, będąc amatorem?

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2017 16:40
- Presja społeczna, by biegać "szybciej, lepiej, mocniej i dalej" nie powinna być dla nas tak ważna, jak nasze zdrowie. Tymczasem często to właśnie wyniki liczą się najbardziej, a to błąd - mówił Dorian Łomża, autor książki "Trening zawodowca".
rozwiń zwiń