"Każdy może zdobyć Everest. Jesteście w stanie to zrobić!"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 11:13
Miłak Raulin jeszcze niedawano chwaliła się tytułem najmłodszej Polki, która zdobyła Koronę Ziemi. W lutym 2019 ten tytuł oddała Grażynie. - Tytuł jest atrybutem przechodnim - mówi himalaistka. - Ja zdobywając Koronę Ziemi spełniłam swoje górskie marzenia - dodaje. 
Audio
  • Miłka Raulin opowiada jak zdobyła Koronę Ziemi (Rozbiegani/Czwórka)
Miłka Raulin
Miłka Raulin Foto: screen/Facebook Miłka Raulin - siła marzeń

- Moment, gdy złapałam górskiego bakcyla, miał miejsce, gdy miałam 11 lat i weszłam na Śnieżkę. Korona Ziemi chwilę się rodziła - mówi gość Kamili Terzoni. -  Jeździłam po tych górach wysokich. Pojechałam dwukrotnie w Himalaje, zdobyłam dwa sześciotysięczniki, po drodze jeszcze zaplątały się Andy i wysokość 5700. Sama Korona urodziła się w 2011 roku, kiedy wracałam z Kilimandżaro - drugiego mojego szczytu z Korony Ziemi - dodaje. 

Miłka Raulin postanowiła związać się z górami, ale w takim stopniu na który pozwalała jej sytuacja osobista, czyli sytuacja matki pracującej na pełnym etacie, z 26 dniami urlopu rocznie. 

Pomyślałam, że Korona Ziemi to jest projekt, któremu dam radę, podołam temu wyzwaniu Miłak Raulin

Okazało się, że podjęcie tego wyzwania zajęło Czwórkowemu gościowi 7 lat ciężkiej pracy: zdobywanie funduszy, planowanie wyjazdów, Excel, linki, lista osób, z którymi powinna się spotkać. Uruchomiła wielką maszynę. 

Mimo planów trzeba być zawsze przygotowanym na plan B, C i D Miłka Raulin

Jakie wspomnienia ma gość Kariny Terzoni z gór? Co jest sukcesem, gdy podejmujemy atak na szczyt? Jak przygotować się do poszczególnych wypraw? Jakie plany ma na najbliższy czas, gdy Korona Ziemi już za nią?

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Miłka Raulin (himalaistka i sportswomen, autorka książki "Siła marzeń")

Data emisji: 23.02.2018

Godzina emisji: 10.07

pj/kul

Czytaj także

Oswald Rodrigo Pereira o pracy reporterskiej u stóp K2

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 11:52
Przez dwa tygodnie przysyłał relacje z obozu pod K2 znajdującego się na wysokości 5000 metrów, gdzie temperatura wynosiła około -30 stopni, prędkość wiatru dochodziła do 60 km/h. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsi polscy zdobywcy Himalajów

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 14:52
Zapraszamy na rozmowę z Dariuszem Jaroniem - autorem książki, w której odtworzył historię pierwszej polskiej wyprawy w najwyższe góry świata.
rozwiń zwiń