X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Każdy może zdobyć Everest. Jesteście w stanie to zrobić!"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 11:13
Miłak Raulin jeszcze niedawano chwaliła się tytułem najmłodszej Polki, która zdobyła Koronę Ziemi. W lutym 2019 ten tytuł oddała Grażynie. - Tytuł jest atrybutem przechodnim - mówi himalaistka. - Ja zdobywając Koronę Ziemi spełniłam swoje górskie marzenia - dodaje. 
Audio
  • Miłka Raulin opowiada jak zdobyła Koronę Ziemi (Rozbiegani/Czwórka)
Miłka Raulin
Miłka Raulin Foto: screen/Facebook Miłka Raulin - siła marzeń

- Moment, gdy złapałam górskiego bakcyla, miał miejsce, gdy miałam 11 lat i weszłam na Śnieżkę. Korona Ziemi chwilę się rodziła - mówi gość Kamili Terzoni. -  Jeździłam po tych górach wysokich. Pojechałam dwukrotnie w Himalaje, zdobyłam dwa sześciotysięczniki, po drodze jeszcze zaplątały się Andy i wysokość 5700. Sama Korona urodziła się w 2011 roku, kiedy wracałam z Kilimandżaro - drugiego mojego szczytu z Korony Ziemi - dodaje. 

Miłka Raulin postanowiła związać się z górami, ale w takim stopniu na który pozwalała jej sytuacja osobista, czyli sytuacja matki pracującej na pełnym etacie, z 26 dniami urlopu rocznie. 

Pomyślałam, że Korona Ziemi to jest projekt, któremu dam radę, podołam temu wyzwaniu Miłak Raulin

Okazało się, że podjęcie tego wyzwania zajęło Czwórkowemu gościowi 7 lat ciężkiej pracy: zdobywanie funduszy, planowanie wyjazdów, Excel, linki, lista osób, z którymi powinna się spotkać. Uruchomiła wielką maszynę. 

Mimo planów trzeba być zawsze przygotowanym na plan B, C i D Miłka Raulin

Jakie wspomnienia ma gość Kariny Terzoni z gór? Co jest sukcesem, gdy podejmujemy atak na szczyt? Jak przygotować się do poszczególnych wypraw? Jakie plany ma na najbliższy czas, gdy Korona Ziemi już za nią?

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Gość: Miłka Raulin (himalaistka i sportswomen, autorka książki "Siła marzeń")

Data emisji: 23.02.2018

Godzina emisji: 10.07

pj/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oswald Rodrigo Pereira o pracy reporterskiej u stóp K2

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 11:52
Przez dwa tygodnie przysyłał relacje z obozu pod K2 znajdującego się na wysokości 5000 metrów, gdzie temperatura wynosiła około -30 stopni, prędkość wiatru dochodziła do 60 km/h. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsi polscy zdobywcy Himalajów

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2019 14:52
Zapraszamy na rozmowę z Dariuszem Jaroniem - autorem książki, w której odtworzył historię pierwszej polskiej wyprawy w najwyższe góry świata.
rozwiń zwiń