Oswald Rodrigo Pereira o pracy reporterskiej u stóp K2

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 11:52
Przez dwa tygodnie przysyłał relacje z obozu pod K2 znajdującego się na wysokości 5000 metrów, gdzie temperatura wynosiła około -30 stopni, prędkość wiatru dochodziła do 60 km/h. 
Audio
  • Oswald Rodrigo Pereira o relacjonowaniu wyprawy na K2 polskich himalaistów (Rozbiegani/Czwórka)
Dziennikarz TVP u podnóża K2
Dziennikarz TVP u podnóża K2Foto: Oswald Rodrigo Pereira

Obóz, w którym stacjonował wymagał 100 kilometrowego trekkingu po lodowcu, który zajął niemal tydzień. Na miejscu musiał mierzyć się z niską temperaturą i trudnościami komunikacyjnymi pamiętając o tym, że jego zadaniem jest stworzenie i przekazanie wartościowego materiału reporterskiego. - To była dość pionierska praca. Z jednej strony musiałem walczyć z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, z drugiej pamiętałem, że moim zadaniem jest relacjonowanie wydarzeń - mówił Oswald Rodrigo Pereira, który towarzyszył Narodowej Zimowej Wyprawie na K2. 

- To była misja, która wymagała ode mnie wykonywania kilku prac jednocześnie. Byłem reporterem, operatorem, dźwiękowcem i montażystą. Odpowiadałem też za wysyłkę materiału. Planowanie logistyki mojej pracy zajmowało mi niemal całą dobę - opowiadał dziennikarz.

Jak wyglądały przygotowania do pracy ekstremalnych warunkach i jak został przyjęty przez członków wyprawy? Dlaczego był jedynym członkiem ekipy dziennikarskiej, który wraz ze wspinaczami wybrał się w góry Karakorum? Więcej na temat wyprawy w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Oswald Rodrigo Pereira (dziennikarz TVP Sport)

Data emisji: 24.03.2018

Godzina emisji: 10.17

ac/kh

Czytaj także

Wyprawa bez mężczyzn czyli baby na Babią Górę

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 12:18
Wspólne zdobycie Królowej Beskidów to wyzwanie postawione kobietom z całej Polski przez aktywistki z inicjatywy Dream Team Fabryka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilimandżaro kobiecą stopą. Jak wspiąć się na szczyt marzeń?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 10:20
Natalia Bogdan nowy rok przywitała na wysokości niespełna 6 tys. metrów nad poziomem morza na szczycie Kilimandżaro, góry zwanej dachem Afryki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korona polskich gór u twoich stóp. Ruszaj na szlak z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 09:28
Marcin Bednarz i Stanisław Szmigiel byli uczestnikami zimowej ekspedycji, która odbyła się pod hasłem "Korona dla Alei". Sportowcom udało się zdobyć 28 najwyższych polskich szczytów w niecałe siedem dni. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z cukrzycą w góry? - Tak, ale nie bez przygotowania

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 10:55
Cukrzycę, z którą zmaga od ponad czterdziestu lat określa "Słodką Panią". Siebie nazywa "Słodkim Świstakiem" odnosząc się w ten sposób do swojej choroby i największej pasji - pieszych wędrówek po górach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak złamać magiczne trzy godziny w maratonie?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 15:50
Dla jednych to marzenie, dla innych niezbędny element na drodze do samorozwoju. Wraz z zaproszonymi gośćmi podpowiadamy maratończykom, jak poradzić sobie z "magią trzech godzin".
rozwiń zwiń