X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Oswald Rodrigo Pereira o pracy reporterskiej u stóp K2

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2018 11:52
Przez dwa tygodnie przysyłał relacje z obozu pod K2 znajdującego się na wysokości 5000 metrów, gdzie temperatura wynosiła około -30 stopni, prędkość wiatru dochodziła do 60 km/h. 
Audio
  • Oswald Rodrigo Pereira o relacjonowaniu wyprawy na K2 polskich himalaistów (Rozbiegani/Czwórka)
Dziennikarz TVP u podnóża K2
Dziennikarz TVP u podnóża K2Foto: Oswald Rodrigo Pereira

Obóz, w którym stacjonował wymagał 100 kilometrowego trekkingu po lodowcu, który zajął niemal tydzień. Na miejscu musiał mierzyć się z niską temperaturą i trudnościami komunikacyjnymi pamiętając o tym, że jego zadaniem jest stworzenie i przekazanie wartościowego materiału reporterskiego. - To była dość pionierska praca. Z jednej strony musiałem walczyć z ekstremalnymi warunkami pogodowymi, z drugiej pamiętałem, że moim zadaniem jest relacjonowanie wydarzeń - mówił Oswald Rodrigo Pereira, który towarzyszył Narodowej Zimowej Wyprawie na K2. 

- To była misja, która wymagała ode mnie wykonywania kilku prac jednocześnie. Byłem reporterem, operatorem, dźwiękowcem i montażystą. Odpowiadałem też za wysyłkę materiału. Planowanie logistyki mojej pracy zajmowało mi niemal całą dobę - opowiadał dziennikarz.

Jak wyglądały przygotowania do pracy ekstremalnych warunkach i jak został przyjęty przez członków wyprawy? Dlaczego był jedynym członkiem ekipy dziennikarskiej, który wraz ze wspinaczami wybrał się w góry Karakorum? Więcej na temat wyprawy w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Rozbiegani

Prowadzi: Karina Terzoni

Goście: Oswald Rodrigo Pereira (dziennikarz TVP Sport)

Data emisji: 24.03.2018

Godzina emisji: 10.17

ac/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyprawa bez mężczyzn czyli baby na Babią Górę

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2016 12:18
Wspólne zdobycie Królowej Beskidów to wyzwanie postawione kobietom z całej Polski przez aktywistki z inicjatywy Dream Team Fabryka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kilimandżaro kobiecą stopą. Jak wspiąć się na szczyt marzeń?

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 10:20
Natalia Bogdan nowy rok przywitała na wysokości niespełna 6 tys. metrów nad poziomem morza na szczycie Kilimandżaro, góry zwanej dachem Afryki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korona polskich gór u twoich stóp. Ruszaj na szlak z Czwórką

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 09:28
Marcin Bednarz i Stanisław Szmigiel byli uczestnikami zimowej ekspedycji, która odbyła się pod hasłem "Korona dla Alei". Sportowcom udało się zdobyć 28 najwyższych polskich szczytów w niecałe siedem dni. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z cukrzycą w góry? - Tak, ale nie bez przygotowania

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2018 10:55
Cukrzycę, z którą zmaga od ponad czterdziestu lat określa "Słodką Panią". Siebie nazywa "Słodkim Świstakiem" odnosząc się w ten sposób do swojej choroby i największej pasji - pieszych wędrówek po górach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak złamać magiczne trzy godziny w maratonie?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2018 15:50
Dla jednych to marzenie, dla innych niezbędny element na drodze do samorozwoju. Wraz z zaproszonymi gośćmi podpowiadamy maratończykom, jak poradzić sobie z "magią trzech godzin".
rozwiń zwiń