Disco ponad wszystko, czyli za co kochamy disco polo

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2015 14:30
W latach 90. królowali Zenon Martyniuk z Akcentem, Boys, Shazza i Bayer Full. O fenomenie muzyki disco polo w piątkowym "Się mówi".
Zenon Matyniuk i Ryszard Warot z zespołu Akcent
Zenon Matyniuk i Ryszard Warot z zespołu AkcentFoto: Karol007/Wikipedia

Pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia okazało się, że słuchanie disco polo to wstyd . Nikt oficjalnie o tym nie mówił, ale artyści tego nurtu wciąż sprzedawali dziesiątki tysięcy płyt. Dziś gatunek wraca do łask, czego najlepszym przykładem jest sukces zespołu Weekend "Ona tańczy dla mnie". I choć mówi się, że disco polo nadal nikt nie słucha, na większości imprez wszyscy znają teksty piosenek o białym misiu, pięknych dziewczynach i niespełnionej miłości. Jak jest naprawdę? O tym w piątkowe popołudnie w Czwórce.

W audycji się mówi porozmawiamy także o... kotach i o tym, dlaczego nie można nie kochać tych pięknych, majestatycznych zwierząt.

***

Na "Się mówi" zapraszamy w środę (11.02.) w godz. 164.00-18.00. Audycję poprowadzi Piotr Firan .

(kd/ag)

Czytaj także

Bracia Figo Fagot: nie warto nas słuchać

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 11:30
Ich teledysk do nowego utworu "Ooo, kończy się już noc" bije rekordy popularności w sieci. Piotr Połać z grupy Figo Fagot zdradził w Czwórce, jak powstawał ten klip.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Niecik i jego "Kawalerzy"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 07:30
Tomasz Niecik - gwiazda disco polo i autor hitu "Cztery osiemnastki" - wydaje nową płytę i udowadnia, że nie ma dla niego żadnych granic.
rozwiń zwiń