Mateusz Grzesiak radzi, jak budować pewność siebie

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 08:14
Jeśli porównujemy się z innymi i wypadamy na ich tle blado, warto wypisać swoje osiągnięcia na kartce i czytać. O innych skutecznych metodach na budowanie swojego ego mówił w Czwórce trener osobisty Mateusz Grzesiak.
Audio
  • Czym jest pewność siebie i dlaczego jedni są bardziej pewni siebie od innych? O tym mówi Mateusz Grzesiak (Się mówi/Czwórka)
Mateusz Grzesiak podczas jednego ze swoich szkoleń
Mateusz Grzesiak podczas jednego ze swoich szkoleńFoto: PAP/Marcin Obara
Słuchaj także
Mateusz Grzesiak 1200.jpg
Mateusz Grzesiak: nie bójmy się życiowych zmian!

- Pewność siebie to wyobrażenie na temat efektywności swojego ego, zestaw przekonań na własny temat, który pozwala wyobrażać sobie jakąś przyszłość i wyjść z założenia, że sobie w niej poradzimy - tłumaczył w Czwórce Mateusz Grzesiak. Zdradzał także, jak podbudować swoją pewność siebie, jeśli sądzimy, że nam jej brakuje - na przykład poprzez podnoszenie swoich kompetencji. - Ludzie, którzy nie mają osiągnięć na jakimś polu i porównują siebie do ludzi, którzy je mają, siłą rzeczy będą niepewni siebie. Zaś na gruncie, na którym już czegoś dokonaliśmy będzie dokładnie odwrotnie - tłumaczył ekspert.

W programie rozmawialiśmy także o tym, jakie znaczenie dla naszego ego ma postawa, jaką przyjmujemy, jak wykorzystać to, że ludzki mózg nie rozpoznaje prawdy i fałszu i po czym poznać, że komuś brakuje pewności siebie.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Mateusz Grzesiak (trener rozwoju osobistego, psycholog)

Data emisji: 2.12.2015

Godzina emisji: 14.00

kd/ag

Czytaj także

Mateusz Grzesiak. Jak przekuć porażkę w lekcję życia?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 17:57
Niezdany egzamin, rozstanie z dziewczyną, przegrany mecz… co robimy w przypadku porażki? - Trzeba wyciągać z niej wnioski - mówił trener osobisty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Obniżenie nastroju - chandra czy depresja?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 17:35
Jesienią częściej jesteśmy smutni, przygnębieni albo źli, zazwyczaj brakuje nam ochoty na aktywne spędzanie czasu, spotkania z przyjaciółmi, uprawianie sportu.
rozwiń zwiń