Brak rozwoju, brak podwyżki - czas zmienić pracę

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 16:08
Zmiana pracy to duże wyzwanie dla wielu pracowników. Konstancja Zyzik jasno wskazuje symptomy, które świadczą, że już przyszedł na to czas.
Audio
  • Konstancja Zyzik, ekspertka z Grupy Pracuj, opowiada jak szukać pracy na współczesnym rynku (Się mówi/Czwórka)
Młodzi na rynku zawodowym mogą mieć problem z określeniem, jakie wartości są dla nich najcenniejsze w pracy
Młodzi na rynku zawodowym mogą mieć problem z określeniem, jakie wartości są dla nich najcenniejsze w pracyFoto: Glow Images/East News

Aż 86 procent Polaków uważa, że warto być na bieżąco z rynkiem pracy i śledzić aktualne oferty. Mimo to wielu z nas nie podejmuje żadnej aktywności, by być bardziej atrakcyjnymi na rynku pracy. Tymczasem, jak mówi Konstancja Zyzik, jedyne, co dziś może być dla nas pewne, to zmiana.

- Zmiana kojarzy nam się z czymś gorszym, nieznanym, boimy się problemu - mówi ekspertka rynku pracy. - Podstawowymi symptomami, że powinniśmy myśleć o nowej posadzie, są brak możliwości rozwoju, brak podwyżki, ale także konflikt z przełożonym w firmie, w której aktualnie pracujemy.

Dziś dobrze jest być na bieżąco, by wiedzieć, co się dzieje w naszej branży czy w naszym mieście. Daje nam to przewagę konkurencyjną. Konstancja Zyzik podpowiada też, gdzie dziś szukać pracy i dlaczego jedno CV, napisane 15 lat temu, już nie wystarcza.
***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Jakub Jamrozek

Goście: Konstancja Zyzik z Grupy Pracuj, Katarzyna Błaszczyk

Data emisji: 27.05.2016

Godzina emisji: 14.00

pj/mm

Czytaj także

Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2016 18:03
- Liczy się samo wejście do pomieszczenia, kilka pierwszych gestów. W głowie naszego rozmówcy już wówczas tworzy się nasz wizerunek, on już wie, czy będzie nas lubił - mówi Charlotta Zielińska z Uniwersytetu SWPS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etyka w biznesie - czy rzeczywiście jest ważna?

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 16:33
Na co powinni stawiać pracownicy - na umiejętności komunikacyjne, czy specjalistyczną wiedzę i wykształcenie? A szefowie - czy cenią samodzielność i kreatywność, czy punktualność i skrupulatność?
rozwiń zwiń