Przyjazne miasto? "Kusi zielenią i prostotą"

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2016 16:20
- W dużych aglomeracjach, w których intensyfikuje się zabudowa biurowa, najważniejsze jest to, by przestrzeń biznesową pogodzić z tą prywatną - mówi Piotr Czaja z portalu Bryła.pl.
Audio
  • W jakich miastach chcemy żyć i czego potrzebujemy w przestrzeni miejskiej, żeby czuć się jak u siebie? (Się mówi/Czwórka)
Są tacy, którzy twierdzą, że Warszawa jest architektonicznie rozedrgana. Z drugiej strony jednak w stolicy pojawia się coraz więcej inicjatyw, które mają przywrócić miasto mieszkańcom
Są tacy, którzy twierdzą, że Warszawa jest "architektonicznie rozedrgana". Z drugiej strony jednak w stolicy pojawia się coraz więcej inicjatyw, które mają przywrócić miasto mieszkańcomFoto: Pixabay/tpsdave/dom. publiczna

Ludzie potrzebują miejsc, w których będą mogli się zaczepić. Wtedy jest duża szansa, że polubią otaczającą ich przestrzeń. - I wcale nie chodzi o to, żeby na każdym kroku pojawiały się kawiarnie, bo to też nie jest dobre. Bardziej chodzi o zagospodarowanie terenów zielonych, o dostosowanie ich do potrzeb seniorów - tłumaczą goście Czwórki i opowiadają o mieście idealnym na przykładzie inicjatywy Nowa Towarowa w Warszawie.

W audycji wyjaśniamy też, dlaczego nie każde centrum biznesowe musi być Mordorem i sprawdzamy, która ulica w Warszawie - zdaniem mieszkańców stolicy - jest najpiękniejsza.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Przygotowała: Justyna Tylczyńska

Goście: Piotr Sawicki (SARP Warszawa), Damian Kalita (koordynator projektu Nowa Towarowa), Piotr Czaja (portal Bryła.pl)

Data emisji: 22.06.2016

Godzina emisji: 14.00

kul/tj

Czytaj także

Wandalizm. Dobro wspólne, czyli… niczyje?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 08:50
Publiczna przestrzeń często narażona jest na akty wandalizmu. Przepisy zakładają karanie osób, które niszczą dobro wspólne, ale nie zawsze udaje się je złapać.
rozwiń zwiń