Studiuj i pracuj. "To podniesie twoją zawodową wartość"

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2016 17:30
Kelner, sprzedawca, ulotkarz - to najbardziej popularne zawody wśród studentów. - Dla pracodawcy będzie się liczyć każda nasza aktywność, która świadczy o tym, że zależy nam na naszym rozwoju - przekonują eksperci.
Audio
  • Jak, gdzie i po co szukać pracy kiedy jest się studentem? (Się mówi/Czwórka)
Zdobywanie doświadczeń zawodowych w trakcie studiów to właściwa droga do zbudowania ścieżki kariery, dzięki której znajdziemy satysfakcjonującą pracę
Zdobywanie doświadczeń zawodowych w trakcie studiów to właściwa droga do zbudowania ścieżki kariery, dzięki której znajdziemy satysfakcjonującą pracę Foto: Pixabay/haydenweal/dom. publiczna

Praca, udzielanie się w kołach naukowych, wolontariat zbudują nasze CV i to jeszcze zanim opuścimy mury uczelni. - Jako biuro ofert szukamy dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego takich zajęć, które odpowiadałyby charakterowi uczelni. Ale z rozmów z pracodawcami wynika, że przede wszystkich chodzi im o to, żeby młodzi ludzie udowodnili, że im się chce. I to niekoniecznie od razu w docelowej branży - tłumaczy Jakub Sokolnicki.

Inne zdanie na ten temat ma Anna Kozińska ze Szkoły Głównej Handlowej, która uważa, że przed studentami kierunków ekonomicznych stawiane są inne zadania. W audycji podpowiadamy, gdzie szukać pracy na studiach i jak przekonać pracodawcę, że jesteśmy właściwą osobą na właściwym miejscu.

***

Tytuł audycji: "Się mówi"

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Justyna Bednarz-Wilgos (Biuro Karier Uniwersytetu SWPS), Anna Kozińska (dyrektor Centrum Relacji Zewnętrznych i Transferu Technologii SGH), Jakub Sokolnicki (Biuro Karier Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego)

Data emisji: 16.03.2016

Godzina emisji: 14.00

kul/mg

Czytaj także

Pierwsza praca jak pierwszy raz

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 14:00
Pierwsze zarobione pieniądze pamięta się do końca życia, podobnie jak pierwszy dzień w pierwszej pracy. Gdzie młodzi zdobywają doświadczenie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konserwator zabytków. Sztuka czy rzemiosło?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2015 10:00
- Ten zawód wymaga cierpliwości i technicznej dokładności, ale na końcu każdego procesu konserwacji dzieła sztuki jest artyzm - mówi Dorota Pliś z Pracowni Konserwacji Malarstwa na Płótnie w Muzeum Narodowym.
rozwiń zwiń