"V" - Vavamuffin powraca z nowym krążkiem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 15:03
"A to reggae budzi znowu serce ze snu" - nawija Pablopavo na nowym albumie arcyważnego zespołu dla polskiej sceny reggae, Vavamuffin. O tej płycie porozmawiamy w "Strefie Dread".
Vavamuffin podczas koncertu w Czwórce w 2013 roku
Vavamuffin podczas koncertu w Czwórce w 2013 rokuFoto: Czwórka

Trochę wbrew tym słowom na albumie "V" - znak zwycięstwa bądź "5", jak piąty album grupy - odnajdziecie trochę zaskakujących, niekoniecznie reggae’owych dźwięków. Ich historia ma swój początek w 2003 roku w Warszawie, a wydana dwa lata później debiutancka płyta "Vabang!" rozpoczęła kolejną rewolucję w historii polskiej sceny. 

Jako pierwszy w historii polski wykonawca projekt Vavamuffin został laureatem prestiżowej nagrody British Reggae Industry Awards w kategorii Best International Group 2012. Jutro w "Strefie Dread" o godz. 22.00 Maken spotka się z delegacją grupy, by zaprezentować ich najnowsze dziecko i podpytać nie tylko o zawartość albumu, ale również m.in. o niedawny koncert Vavamuffin w… Kairze.

***

Na "Strefę Dread" zapraszamy we wtorek (29.06) od 22.00 - 00.00. Program poprowadzi Mirosław "Maken" Dzięciołowski.

kd/jsz

Czytaj także

Mesajah: muzykę przedkładam nad własne dobro

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 22:00
- Może jestem pracoholikiem i idealistą, ale czuję misję. Muzyka jest całym moim życiem. Czasem zdarza się, że przekładam dobro muzyki nad swoje i odkładam na bok życie osobiste, by tworzyć - mówił w Czwórce Manuel Rengifo Diaz, czyli Mesajah.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vavamuffin - z Bieszczad wrócili z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 10:00
W "Folk Offie" Gorg lub Don Gorgone prezentuje przedpremierowo nową, długo wyczekiwaną płytę ferajny Vavamuffin o enigmatycznym tytule "V". Czym tym razem nas zaskoczą ci nietuzinkowi artyści reggae?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pablo27: wyjątkowi artyści na One Love Sound Fest

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 22:00
- Odkąd pojechałem tam pierwszy raz, pojawiam się tam co roku - mówił w rozmowie z Makenem Pablo27 i zachęcał, by odwiedzić tegoroczną edycję One Love Sound Fest.
rozwiń zwiń