Vavamuffin - z Bieszczad wrócili z nową płytą

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 10:00
W "Folk Offie" Gorg lub Don Gorgone prezentuje przedpremierowo nową, długo wyczekiwaną płytę ferajny Vavamuffin o enigmatycznym tytule "V". Czym tym razem nas zaskoczą ci nietuzinkowi artyści reggae?
Audio
  • Z Don Gorgone przedpremierowo słuchamy nowego krążka formacji Vavamuffin, "V" (Folk Off/Czwórka)
Vavamuffin podczas koncertu w Czwórce w 2013 roku
Vavamuffin podczas koncertu w Czwórce w 2013 rokuFoto: Czwórka

11 listopada to data premiery tego nowego krążka, którego materiał według Macieja Szajkowskiego zdaje się być "bardziej osadzony", w porównaniu z poprzednimi dokonaniami Vavamuffin.


Posłuchaj także:
kupala 1200x660.jpg
"Nie można być znikąd". Skąd się wzięła sobótka?

Aby zarejestrować nowy materiał, muzycy wyjechali w Bieszczady i to właśnie tam z dala od zgiełku Warszawy nagrali "V". - W miejscu odosobnienia zamknęliśmy się na tydzień - mówił w Czwórce Gorg, wokalista reggae obdarzony charakterystycznym niskim głosem.

Z artystą rozmawialiśmy nie tylko o muzyce, ale także o tym kto pisał i o czym opowiadają teksty na krążku "V". Gorg wspominał także jedną z pierwszych formacji, z którą grał czyli Transmisję, a także zdradził plany koncertowe Vavamuffin - już za kilka dni ferajna wystąpi w stolicy Egiptu.

A kiedy i gdzie będzie można ich usłyszeć w Polsce? Oraz jak można interpretować tytuł nowego krążka? Tego dowiecie się z nagrania audycji "Folk Off".

***

Tytuł audycji: "Folk Off"

Prowadzący: Maciej Szajkowski

Goście: Gorg czyli Marcin Krasowski z Vavamuffin

Data emisji: 2.11.2016

Godzina emisji: 00.00

jsz/pj


 

Czytaj także

Pablopavo: sentymentalny ze mnie facet

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 14:40
- "Wir" to moja 10 autorska płyta i 47, w której brałem udział. Pomyślałem, że to dobry moment, żeby nagrać spokojny i liryczny krążek - mówi Pablopavo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mesajah: muzykę przedkładam nad własne dobro

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2016 22:00
- Może jestem pracoholikiem i idealistą, ale czuję misję. Muzyka jest całym moim życiem. Czasem zdarza się, że przekładam dobro muzyki nad swoje i odkładam na bok życie osobiste, by tworzyć - mówił w Czwórce Manuel Rengifo Diaz, czyli Mesajah.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dzikie Jabłka. Przez Afrykę do polskich korzeni

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 00:19
- Zajęliśmy się muzyką afrykańską i utonęliśmy w niej kompletnie na dobre dziesięć lat. Potem dotarliśmy do polskiej muzyki tradycyjnej. Okazało się, że te dwa światy można z powodzeniem połączyć - mówił Bartosz Gułaj.
rozwiń zwiń