Powrót po 30 latach. Strojnowy z płytą "Wolność serc"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 22:00
"Wolność Serc" jest pierwszym singlem promującym nowy album grupy Strojnowy pod tym samym tytułem. To także powrót na scenę po 30 latach przerwy Piotra "Struny" Strojnowskiego - pierwszego lidera i wokalisty zespołu Daab. 
Audio
Muzycy projektu Strojnowy - Piotr  Strojnowski i Grzegorz Rytka, a także Mirosław Maken Dzięciołowski
Muzycy projektu Strojnowy - Piotr Strojnowski i Grzegorz Rytka, a także Mirosław "Maken" Dzięciołowski Foto: Czwórka
Tytuł Powrót po 30 latach. Strojnowy z płytą "Wolność serc"
Opis

Piotr Strojnowski "zniknął" z polskich scen na niemal trzy dekady, ale przez ten czas, jak opowiadał w audycji Makena, wciąż tworzył nowe utwory. - Nie wierzę w coś takiego, jak "pisanie do szuflady". Chodzi o to, by byli odbiorcy, wówczas dopiero tworzenie czegokolwiek ma jakiś sens. Dla mnie teraz przyszedł czas, by marzenia o powrocie do muzyki zamienić w działanie, stąd decyzja o powrocie - tłumaczył muzyk. - Nie patrzę na to, jak zmieniła się polska scena reggae przez ten czas, po prostu robię swoje i albo coś mi się podoba, albo nie.

Wraz z Grzegorzem Rytką współtworzą dziś nowy projekt Strojnowy, a premiera ich krążka zaplanowana została na 9 listopada. Jak rozpoczęła się ich współpraca i jak na nią patrzy sam Rytka? Jak powstawała płyta "Wolność serc"? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

Muzycy opowiadali w programie o początkach swoich muzycznych karier, jak wyglądała polska scena w latach 80. ubiegłego stulecia? Piotr Strojnowski wspominał też współpracę z grupą Daab i swoje pożegnanie z muzykami tej formacji. Dlaczego "wcale nie chodziło wówczas o popularność"? Zapraszamy także do wysłuchania nagrania drugiej godziny audycji, w której duzo muzyki >>>

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Goście:  Piotr "Struna" Strojnowski i Grzegorz Rytka (projekt Strojnowy)

Data emisji: 6.11.2018

Godzina emisji: 22.01

kd

Playlista
Tagi

Czytaj także

30-lecie Zion Train. "Kultura alternatywna zastępuje mainstream"

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 14:00
W 1988 roku Neil Perch który wcześniej był doktorem biochemii, rozpoczął karierę jako Zion Train. - To była duża zmiana. Postanowiłem żyć z muzyki, więc w Oxfordzie założyłem sound system i tak się zaczęło - wspominał w rozmowie z Makenem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Kompanija: nasze życie kręci się wokół muzyki

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 12:00
- Funkcjonujemy jako zespół od 11 lat, więc choć czasem zdarza nam się robić kroki w tył, pojawiają się trudności, wciąż chcemy iść naprzód - mówili wokaliści Kacper "Kameleon" Wiśniewski i Michał "Mathus" Matusiak.
rozwiń zwiń