Muflon Man: dub wyraża to, co czuję

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2022 14:00
- Reggae poznałem dzięki koledze, który przyniósł do szkoły kasetę z tą muzyką. Coś mnie olśniło, coś zaczęło we mnie grać. Postanowiłem pójść w ten świat i lepszej decyzji nie mogłem podjąć - opowiada Muflon Man.
Muflon Man (Muflon Dub Soundsystem)
Muflon Man (Muflon Dub Soundsystem) Foto: mat. promocyjne

Najpierw Muflon Man działał w białostockim środowisku reggae, które było skupione wokół The Rebels i Space Brothers. - To byli ludzie starsi ode mnie i bardziej doświadczeni. Wiele mnie nauczyli - wspomina gość Czwórki. - W składach białostockich przede wszystkim śpiewałem, potem zacząłem też grać na melodyce, bębnach i przeszkadzajkach.   

Dziś Muflon Man jest kompozytorem, tekściarzem, instrumentalistą i dubmakerem. - Pierwszy sukces - pod nazwą "Muflon Dub Soundsystem" - odniosłem w 2006 roku, kiedy jeden z moich utworów trafił na składankę w Wielkiej Brytanii. Wtedy poczułem, że warto jest trzymać się tego, co robię - opowiada rozmówca Makena. - Wybrałem dub, bo to jest to, co czuję, i to, co pozwala mi wyrażać siebie. Jeśli chodzi o moje produkcje, to nie boję się eksperymentować z brzmieniem i nowoczesnymi wibracjami, ale w przekazie odwołuję się do tradycyjnych wartości. "Psalm 125" Izraela to mój ulubiony utwór wszech czasów i jedna z największych inspiracji.

Artysta współpracował z wieloma muzykami z Polski i ze świata, a do najbardziej udanych efektów tej współpracy zaliczyć można albumy: "Righteous Journeys" (feat. Zacheous Jackson z Jamajki), "Rassemblement" - płytę nagraną w języku kreolskim - oraz kompilację "Muflon And Friends: Mission And Passion".

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Muflon Man (@muflondub)

Posłuchaj też:

Ostatnio muzyką Muflon Mana zainteresowała się cypryjska wytwórnia Dubophonic Records. -  Po długiej przerwie poczułem, że czas wrócić do muzyki. Odnalazłem stare szkice, dokończyłem numery i rozesłałem do różnych miejsc. Okazało się, że z Dubophonic złapałem najlepszy kontakt, i wydałem dla nich nowy album - dodaje Muflon Man.

Muflon Dub Soundsystem - Niechaj Spłynie Dub | muflondub

Posłuchaj
12:29 CZWÓRKA Strefa Dread - mufflon man 28.03.2022.mp3 Muflon Man o dubie, Izraelu i płycie wydanej na Cyprze (Strefa Dread/Czwórka)

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Muflon Man

Data emisji: 28.03.2022

Godzina emisji: 23.15

kul


Czytaj także

Najlepszy numer do grania. Tomek Lipiński o "To, co czujesz"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2021 16:30
W każdy czwartek w "Muzycznym lunchu" zaglądamy za kulisy polskiej muzyki współczesnej i zdradzamy, jak powstawały ulubione utwory ostatnich lat i dekad. Tym razem Maken i Tomek Lipiński opowiadają o utworze "To, co czujesz, to, co wiesz" Brygady Kryzys.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warsaw Afrobeat Orchestra z płytą "Chest". "To nie jest nasze ostatnie słowo"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 22:01
Na początku stycznia ukazał się czwarty album 11-osobowego zespołu Warsaw Afrobeat Orchestra zatytułowany "Chest". Singlem promującym krążek jest "Winter". - Lubimy łączyć elementy, struktury, w ostatnim czasie wiele się u nas zmieniło - mówił lider grupy Adam Kłosiński. 
rozwiń zwiń