Warsaw Afrobeat Orchestra ponownie na scenie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2021 12:46
Za nami retransmisja wyjątkowego koncertu. Tym razem na słuchaczy "Będze głośno" czekała mieszanka funku, reggae oraz folku, którą zaserwował Warsaw Afrobeat Orchestra.
Tak Warsaw Afrobeat Orchestra prezentowali się w studiu koncertowym Czwórki
Tak Warsaw Afrobeat Orchestra prezentowali się w studiu koncertowym CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski

Damian-Sikorski-będzie głośno zaślepka.jpg
"Będzie głośno!" - wywiady, koncerty, muzyka >>>

Posłuchaj
42:23 Czwórka/Będzie Głośno - koncert 26.02.2021mp3 Warsaw Afrobeat Orchestra retransmisja koncertu z 2017 roku (Będzie Głośno/Czwórka)

 

W drugiej części audycji Damiana Sikorskiego "Będzie głośno!" retransmitowaliśmy koncert Warsaw Afrobeat Orchestra, który odbył się w 2017 roku w studiu Czwórki. Był to występ promujący album „Man Is Enough”, który ukazał się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Oprócz jedenastoosobowego składu WAO na płycie można usłyszeć dwie polskie wokalistki: Weronikę Grozdew-Kołacińską i Shata QS oraz czołowych muzyków sceny afrobeat: Dele Sosimi i KALETA (Leon Ligan-Majek).

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Warsaw Afrobeat Orchestra zagrali w Czwórce >>>

Program rozpoczęliśmy od rozmowy z Emilem Szwajkiem, który - jako autor tekstów - opisuje proces odkrywania samego siebie, a jako kompozytor, producent i multiinstrumentalista eksperymentuje i łączy z pozoru odmienne style i gatunki. Uczęszczał do szkoły muzycznej II stopnia w klasie gitary klasycznej. Na liście przebojów audycji "Będzie głośno!" debiutuje singlem "Love Song".

Źr. Emil Szwajk/Love Song (lyric video)

Projekt "Będzie głośno!" umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo i mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Aby znaleźć się w audycji, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki. Pod tym adresem znajduje się również lista utworów, na które słuchacze mogą oddać głos. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością. Audycję prowadzi Damian Sikorski.

Czwórka co roku organizuje również konkurs dla młodych muzyków mających gotowy materiał na płytę zatytułowany "Wydaj płytę z Będzie Głośno!". Latem 2021 roku odbędzie się 5. edycja wydarzenia, aby wziąć udział w konkursie, należy spełnić dwa warunki: mieć gotowy, nagrany materiał na płytę i nie posiadać kontraktu z wytwórnią muzyczną.

***

Na retransmisję koncertu Warsaw Afrobeat Orchestra, który odbył się w Czwórce w 2017 roku, zaprosiliśmy w piątek (26.02), po godz. 19.05. Audycję "Będzie głośno!" poprowadził Damian Sikorski.

mat. pras./kd/aw

Zobacz więcej na temat: Czwórka koncert
Czytaj także

Gooral w Czwórce. Folkowy trans na żywo

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 19:50
- Bardzo się cieszę, że pierwszy koncert w ramach trasy promującej moje najnowsze wydawnictwo "Ethno Elektro 2" zagrałem właśnie w Czwórce. To moje kolejne spotkanie ze słuchaczami tej stacji i czuję się zaszczycony - tak Gooral wspomina swój występ na Czwórkowej scenie. Koncert odbył się w listopadzie 2018 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Znów zabrali nas na Hel. Sonbird w Czwórce [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2021 19:50
Za nami retransmisja koncertu indierockowego zespołu Sonbird, jednego z najlepiej zapowiadających się młodych zespołów w Polsce. 
rozwiń zwiń