Warsaw Afrobeat Orchestra zagrali w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 12:20
Warsaw Afrobeat Orchestra - zespół łączący elementy kultury afrykańskiej, funku, reggae oraz folku zaprezentował materiał z płyty "Man Is Enough".
Audio
  • Koncert zespołu Warsaw Afrobeat Orchestra (Strefa Dread/Czwórka)
Tak Warsaw Afrobeat Orchestra prezentowali się w studiu koncertowym Czwórki
Tak Warsaw Afrobeat Orchestra prezentowali się w studiu koncertowym CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski

"Man Is Enough" to drugi album Warsaw Afrobeat Orchestra,  który ukaże się 3 lutego 2017 roku nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Płyta zawiera dziesięć utworów utrzymanych w stylu afrobeat/afrofunk, z wyjątkiem "Intro", który nawiązuje do tradycji muzyki berberyjskiej i polskiego folkloru.

Kompozycje posiadają więcej akcentów międzynarodowych - głównie dzięki warstwie muzycznej, ale także dzięki specjalnym gościom, którzy wzięli udział w nagraniach. Oprócz jedenastoosobowego składu WAO na płycie można usłyszeć dwie znakomite polskie wokalistki Weronikę Grozdew-Kołacińską i Shata QS oraz czołowych muzyków sceny afrobeat: Dele Sosimi i KALETA (Leon Ligan-Majek). Nagrania z najnowszego krążka podążają w kierunku wyznaczonym przez muzyków na pierwszym albumie WAO pt. "Wëndelu". Utwory nie są klasycznym afrobeatem, są raczej inspirowane muzyką afro i funkiem, można w nich znaleźć też wiele odniesień do polskiego etno i folku.

***

Warsaw Afrobeat Orchestra wystąpili w audycji "Strefa Dread". Audycję poprowadził Mirosław "Maken" Dzięciołowski.

mat. pras./kd/kul

Czytaj także

Habakuk i Kalokagathos - połączenie reggae i folku

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2015 11:00
Nowy album Habakuka nosi tytuł "Regrowth" i został nagrany we współpracy z etno-folkową grupą Kalokagathos, składającą się m. in. z dziewczyn śpiewających techniką białego głosu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Foliba: Polacy pokochali afrykańskie bębny

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 11:55
W historii polskiej muzyki płytę "Tan" wydał już Kult. Zespół Foliba swoim krążkiem "Tan" podsumowuje 10-lecie istnienia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vavamuffin: "V" to już nie tylko chuligaństwo, ale i emocje

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 22:00
Jak przyznali Krzysztof "Reggaenerator" Fląt i Dawid "Dubbist" Kałuski w Czwórce ich najnowszy krążek "V" jest jedną z najbardziej dojrzałych w warstwie tekstowej płyt w dorobku Vavamuffin. - Zawsze byliśmy "chuliganami miłości", a w tym pojęciu kryje się dużo liryki - mówili muzycy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Morhana. Folk metalowe uderzenie na koniec roku

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 13:32
Morhana zagościła u Macieja Szajkowskiego, by opowiedzieć o swojej płycie "When The Earth Was Forged", ale także planach na nadchodzący rok.
rozwiń zwiń