Drugie życie słoików - nowy trend w designie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 10:00
Słoik jest trendy, jest w modzie. Naczynie, które w ostatnim czasie zrobiło zawrotną karierę w świecie designu. O tym opowiadaliśmy w "Tędy po trendy".
Audio
  • Jak wykorzystać słoiki, by służyły nam jako ozdoba wystroju wnętrz? - mówią Magda Szubarczyk i Paula Mańkowska (Czwórka/Tędy po trendy)
Okazuje się, że słoiki mogą stanowić doskonałą ozdobę naszych domowych wnętrz
Okazuje się, że słoiki mogą stanowić doskonałą ozdobę naszych domowych wnętrzFoto: Glow Images/East News

Słoje i słoiki pojawiają się jako naczynia w restauracjach. Bywają finezyjne, w stylu retro, specjalnie zaprojektowane na ciepłe płyny - jak słoik z uchem, który przypomina nieco kufel, a nawet przaśne, zwykłe słoiki, jak te po ogórkach czy konfiturze.

Znajdziemy je na targach staroci i w sklepach z herbatami. Są wszędzie. O tym, czy i w jaki sposób można je wykorzystać jako designerski element wystroju wnętrza w Czwórce opowiadały Magda Szubarczyk i Paula Mańkowska, prowadzące bloga "Coś estetycznego". - Ta moda jest częścią większego trendu, związanego z recyklingiem, przedmiotami handmade. Zamiast wydawać pieniądze w sklepie, wykorzystujemy to, co i tak mamy w domu - mówią ekspertki. - A słoiki tak naprawdę mają nieograniczoną liczbę zastosowań - dodały. Szubarczyk i Mańkowska zdradziły także kilka własnych, sprawdzonych patentów na kreatywne wykorzystanie słoików.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzą: Aleksandra Jasińska, Michał Piwowarek

Gość: Magda Szubarczyk i Paula Mańkowska, blog "Coś estetycznego"

Data emisji: 31.01.2015

Godzina emisji: 10.00

(kd/mc)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Trendy 2015: bez selfie, ale ciągle w sieci

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2015 15:20
Facebook jako narzędzie do rozwijania kariery zawodowej, Instagram platformą dla prawdziwych artystów, koniec mody na selfie - tak zdaniem Konrada Jerina będą wyglądać portale społecznościowe w 2015 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świadoma moda, czyli etyka na wieszaku

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 14:00
- Sieciówki to nie jedyne wyjście, żeby dobrze wyglądać - tłumaczą pomysłodawczynie. - Proponujemy alternatywne rozwiązania, dzięki którym możemy pomóc innym.
rozwiń zwiń