Magdalena Sawicka i jej obrazy na ludzkim ciele

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 13:04
Magda Sawicka jest rysowniczką, tatuatorką, malarką, ilustratorką, ale także... instagramerką. - Najbardziej ufam jednak swojej ręce i swojemu oku. Przy tworzeniu moich prac nie korzystam z nowoczesnych programów komputerowych - mówiła w Czwórce. Jak więc łączy malarstwo z działalnością w internecie?
Audio
  • O swoich pracach opowiada Magdalena Sawicka (Tędy po trendy/Czwórka)
Magdalena Sawicka
Magdalena SawickaFoto: Bolesław Chrobry/mat. pras.

W "tradycyjnym" malarstwie gość Czwórki najchętniej posługuje się starymi kartkami papieru, płótnami. - Wynajduję je w antykwariatach, na pchlich targach. Zgięcia, zażółcenia pozwalają mi na dostrzeżenie dodatkowych historii, które chętnie wykorzystuję przy tworzeniu swoich prac - mówiła.

Czym jej zdaniem różni się malowanie obrazu na płótnie, na papierze od tatuowania ludzkiej skóry? I dlaczego to właśnie ta ostatnia forma wyrazu daje, zdaniem gościa Czwórki, najwięcej możliwości? - Tatuaż to tak naprawdę rysunek na ciele. Ale w tym przypadku do samego rysunku dochodzi możliwość ruchu, jak zginanie rąk i zastane na skórze elementy, jak pieprzyki czy blizny. Chodzi o to, by wpływać linią rysunku na ciało w taki sposób, by nadawać jej dodatkowy sens - mówiła rozmówczyni Oli Jasińskiej. 

Jak udaje jej się połączyć pracę tatuatorki i malarki z promocją swojej twórczości w sieci? Czym od strony technicznej różni się malowanie obrazu na płótnie, na papierze od… tatuowania ludzkiej skóry. I w jaki sposób swoje prace tworzy gość Czwórki? Gdzie można je zobaczyć? O tym w nagraniu rozmowy z naszego studia.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania pierwszej godziny audycji, w której m.in. przegląd wydarzeń tygodnia w sieci przygotowany wspólnie z Michałem Sutrykiem z Lifetuba, nowości na muzycznych portalach streamingowych.

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Ola Jasińska-Klimaszewska

Goście: Magdalena Sawicka

Data emisji: 8.09.2019

Godzina emisji: 10.16

kd

Czytaj także

AJZA: pomagając innym promujemy dobro

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 12:20
Youtuber Hi_5, wraz z kolegami z projektu AJZA rozdał 300 par butów osobom bezdomnym. - Pozytywny odbiór naszej akcji napędził nas do działania - mówią goście Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Anna Glik - artystka, która kolażami urzekła Hermèsa

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2019 13:00
Zachwycają kolorystyką i nietuzinkowymi pomysłami. Przykuwają uwagę formą wykonania. Prace Anny Glik doceniają internauci, znawcy sztuki oraz prestiżowy francuski dom mody. 
rozwiń zwiń