X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Empatia nie tylko od święta

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 16:45
O empatii słychać zewsząd, ale nie wszyscy wiemy tak naprawdę, co za tym terminem się kryje. Czy to coś więcej niż życzliwość i wyrozumiałość?
Audio
  • - Trudno o empatię w czasach, w których wszyscy mamy mnóstwo spraw i kłopotów - powiedział Dariusz Tkaczyk, psycholog (Czwórka/Tryb głośnomówiący)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

W "Trybie głośnomówiącym" o zagadnieniu rozmawiali Tomasz Kosiorek i psycholog Dariusz Tkaczyk. Ten drugi wyjaśnił, czym jest empatia. - Patrząc najbardziej przyziemnie to jest coś, dzięki czemu się rozumiemy. To zrozumienie ma dwa wymiary: intelektualne oraz emocjonalne - powiedział gość Czwórki. Zaznaczył zarazem, że często empatia mylona jest z tolerancją oraz wyrozumiałością.
Niezwykle istotnym terminem przy rozmowie o empatii jest współodczuwanie. Nie oznacza to jednak, że gdy jednej osobie jest bardzo źle i smutno, druga musi przeżywać to dokładnie tak samo. - W psychologii takim terminem jest syntonia - czujemy tak samo jak druga osoba - sprecyzował Tkaczyk.
Psycholog wyjaśnił, jak dużą rolę odgrywa w stosunkach międzyludzkich empatia i dlaczego tak rzadko spotykamy się z nią w czasach, gdy większość ludzi za pieniędzmi, lepszą pracą i koncentruje się głównie na sobie. Zdradził też, w jaki sposób pracuje się z osobami, które chciałyby wykształcić w sobie odruch empatii.  
***

Tytuł audycji: Tryb głośnomówiący

Prowadzi: Tomasz Kosiorek

Gość: Dariusz Tkaczyk, psycholog
Data emisji: 05.01.2015
Godzina emisji: 20.00
ac/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

O co chodzi z tą miłością?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 14:00
- To nie miłość nas omija, tylko my czasami mamy problem, by ją dostrzec - przekonuje psycholog Martyna Figurska. - Boimy się uwierzyć, że w relacji z kimś może nam być dobrze i bezpiecznie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjaźń to fundament szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2014 10:30
Dla niektórych jest ważniejsza niż miłość i jako jedyna relacja może przetrwać całe życie. Przyjaźń warto pielęgnować i doceniać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kula śniegowa pozytywnych zmian - jak utoczyć lawinę?

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 09:42
Twoje postanowienia na nowy rok na pewno się ziszczą! Musisz tylko podjąć konkretne kroki. Psychoterapeuci Anna Srebrna i Paweł Pilich radzili w Czwórce jakie.
rozwiń zwiń