Dawid Podsiadło i Curly Heads: przyjaźń jest dla nas bardzo ważna

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2014 14:00
Debiutancka solowa płyta Dawida Podsiadło "Comfort and Happiness" okryła się podwójną platyną. Wokalista ujął Polaków ciepłą barwą głosu i utworami przesiąkniętymi nostalgią. Jednak Podsiadło ma także drugie, rockowe oblicze. Wraz z zespołem Curly Heads nagrał właśnie płytę i zapowiada promocyjną trasę koncertową.
Audio
  • Dawid Podsiadło, Tomek Szuliński i Tomek Skuta z grupy Curly Heads o nowej płycie i muzycznych planach (Czwórka/Wszystko gra)
Dawid Podsiadło
Dawid PodsiadłoFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Prywatnie fan Nirvany i innych mocnych brzmień, wokalista Dawid Podsiadło przyznał w Czwórce, że dotychczas musiał "trochę tłumić" swoją miłość do rock’n’rolla. - Być może dlatego właśnie, że nie pozwalałem jej się ujawnić, teraz wybucha ze zdwojoną mocą, niczym wulkan - mówi muzyk.

Okazuje się, że choć krążek "Comfort and Happiness", wydany w maju 2013 roku, zawiera utwory z pogranicza delikatnego rocka, popu, a nawet bluesa, jego autor na co dzień wcale nie jest spokojnym człowiekiem. - Na ostatnim koncercie przyczyniliśmy się do destrukcji garderoby, bo Dawid uderzył pięścią w jej ścianę - wspomina ze śmiechem Tomek Skuta, basista Curly Heads. - Na wylot.

Czytaj także Carrion: działamy jak dobrze naoliwiona maszyna <<<

Kariera Dawida nabiera tempa, on sam przyznaje jednak, że w jego życiu przyjaźń jest bardzo ważna. I swoim kolegom z zespołu zawsze będzie muzycznie wierny. - To odgrywa ogromną rolę. Dzięki temu, że połączyła nas przyjaźń, wszyscy uwierzyliśmy, że muzyka jest naszym największym spełnieniem. Mogliśmy razem to odkrywać - wspomina wokalista. I dlatego nawet, gdy stawiał pierwsze kroki w show biznesie, znajdował czas, by przyjeżdżać na próby. - To dawało nam spokój, że w końcu wydamy płytę. Nie mieliśmy wówczas wątpliwości, że ten projekt dalej działa - podkreśla Tomek Szuliński, gitarzysta .

Sam Podsiadło zapewnia jednak, że Curly Heads nie jest jedynym projektem, w który się angażuje. - Wszystko da się pogodzić. Jesteśmy jeszcze bardzo młodzi, a ja mam w planach wiele rzeczy - mówi artysta.

Jak przebiegały nagrania płyty i dlaczego muzycy spędzali po kilka godzin w studiu każdego dnia, nie robiąc sobie przerw? Jak powstają teksty do utworów Curly Heads i dlaczego w większości napisane zostały w języku angielskim? Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia nagrań z audycji "Wszystko gra" .

(kd, ac)

Czytaj także

Biffy Clyro: lubimy rozbierać nasze utwory

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2013 12:40
- Próba oraz relaks to najważniejsze punkty przedkoncertowego harmonogramu - wyznają członkowie grupy Biffy Clyro. - Rozciągamy się, rozgrzewamy, ćwiczymy głos, a potem wychodzimy na scenę i dajemy z siebie wszystko.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Krzysztof Zalewski: żyję na walizkach

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 17:00
Wokalista rockowy Krzysztof Zalewski w tym roku rozwija muzyczne skrzydła. Czeka go lato pełne koncertów, a jesienią światło dzienne ujrzy jego nowy singiel. - Nie ma szans, żebym wpadł w rutynę - mówi muzyk w Czwórce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muniek: "Prymityw" trzyma się nieźle, po latach nadal jest czad

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 10:30
20 lat minęło odkąd na rynku pojawił się "Prymityw" T.Love. - Zdecydowaliśmy się na reedycję albumu, bo wydaje mi się, że to jeden z ważniejszych krążków w historii obecnego składu T.Love - mówi Muniek Staszczyk. - Po odejściu Janka Benedka musieliśmy się zintegrować na nowo. Owocem tej integracji stał się "Prymityw".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adam "Nergal" Darski zostanie cyrulikiem? "To wyjątkowa profesja"

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2014 13:00
Adam "Nergal" Darski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych ostatnio muzyków. Choć jego kariera wciąż pędzi w zawrotnym tempie, a fanów blackmetalowej formacji Behemoth, która święci triumfy nie tylko w kraju, ale także poza granicami, z dnia na dzień przybywa, gitarzysta zamierza zostać… golibrodą.
rozwiń zwiń