Szymon Nehring: w życiu nie chciałbym się nudzić

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2016 13:00
- Określenie "poważna" psuje odbiór muzyki klasycznej, a przecież w tym gatunku jest mnóstwo utworów skomponowanych dla zabawy - mówi pianista Szymon Nehring.
Audio
  • Szymon Nehring o muzyce Chopina, hip-hopie i imprezach w akademii muzycznej (Wszystko gra/Czwórka)
Szymon Nehring pochodzi z Krakowa i studiuje w bydgoskiej Akademii Muzycznej, w klasie profesora Stefana Wojtasa
Szymon Nehring pochodzi z Krakowa i studiuje w bydgoskiej Akademii Muzycznej, w klasie profesora Stefana WojtasaFoto: PAP/Paweł Supernak

Gość Czwórki jest jedynym polskim finalistą ostatniej edycji Konkursu Chopinowskiego oraz zdobywcą Nagrody Publiczności. Jak mówi, pianistą został z rozsądku, ale żyć stara się na luzie. - Nie można być człowiekiem spiętym, zamkniętym, jeśli chce się grać o czymś - wyjaśnia rozmówca Uli Kaczyńskiej. -  Trzeba korzystać z życia, bo to jest inspirujące.

Oprócz klasyki Szymon Nehring słucha także jazzu oraz... tanecznej elektroniki. Nam opowiada m.in. o tym, co ciekawego znajduje w utworach Paula Kalkbrennera, czy lubi tańczyć i jaki wpływ na jego muzyczny rozwój miał polski rap.

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Szymon Nehring (pianista)

Data emisji: 19.04.2016

Godzina emisji: 9.00

kul/jp

Czytaj także

Rebeka. Ile siły potrzeba, by zaistnieć na scenie?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 15:00
- Jako duet ważymy naprawdę sporo. Najcięższe są piece, potem elektronika, w tym syntezator Iwony, który waży 30 kg. Do tego gitary basowa i elektryczna, komputery. Na szczęście nie dźwigamy tego sami - śmieją się muzycy Rebeki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Reni Jusis. Zakręcona "inaczej"

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 14:00
Po siedmiu latach artystka powraca z nową płytą. - Nikt nie wiedział, że ją nagrywamy i nikt nie miał żadnych oczekiwań. Nie było też żadnej presji ze strony wytwórni i publiczności, która najprawdopodobniej już o mnie zapomniała - mówi Reni Jusis.
rozwiń zwiń