Joulie Fox: wesoła melodia powinna mieć smutny tekst

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 13:40
- Z wykształcenia jestem aktorką po PWST we Wrocławiu. Pięć lat temu przeprowadziłam się do Londynu i zaczęłam grać. Najpierw na ulicy uprawiałam "busking", potem grałam w zespole Chilè, teraz jako Joulie Fox robię swoje piosenki - opowiada Marta Konik. 
Joulie Fox
Joulie FoxFoto: mat. prasowe

Posłuchaj
Marta Tricky 1200.jpg
Krakowianka od Tricky'ego. Marta Złakowska śpiewa z legendą trip-hopu

Mimo aktorskiego warsztatu o bohaterce "Wszystko gra" trudno powiedzieć, że jest śpiewającą aktorką.  - Moja obecność na scenie muzycznej jest całkiem naturalna. Nie kreuję i nie odgrywam. Jestem prostą dziewczyną, która śpiewa piosenki - śmieje się artystka.

Posłuchaj
54:21 2020_11_18 09_05_32_PR4_Wszystko_gra.mp3 Joulie Fox - kim naprawdę jest Marta Konik? (Wszystko gra/Czwórka) 

"Busking", czyli występy na ulicy, uczą artystów sztuki improwizacji Joulie Fox

Jak dotąd twórczość Joulie Fox docenili nie tylko słuchacze i producenci programu "Love Island" w brytyjskiej telewizji, którzy wykorzystali muzykę Marty Konik, ale także jury konkursu, dzięki którym  artystka dostała szansę zagrania na największym festiwalu muzycznym w Europie - Glastonbury 2021. - Największy komplement, jaki usłyszałam od ludzi, którzy zajmują się muzyką, brzmiał "trudno jest ciebie do kogoś porównać - wspomina rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. - Ale gdyby ktoś, kiedyś pomyliłby mnie z Roisin Murphy, nie miałabym nic przeciwko temu - dodaje ze śmiechem. 

Zobacz
BetterPerson_TessRoby 1200.jpg
Better Person: w muzyce dzielę się sobą

Jednym z największych muzycznych marzeń Marty jest praca z Markiem Ronsonem. - Pierwszy krok w tym kierunku mam już za sobą, bo już spotkaliśmy się w studiu nagraniowym, podczas warsztatów dla dzieci, które organizuje fundacja, gdzie pracuje w studiu muzycznym. Mark był wykładowcą, poznaliśmy się, a ja wręczyłam mu swoją płytę. Teraz liczę, że się odezwie - śmieje się Joulie Fox. 

Bellyache - Billie Eilish | Live cover by Joulie Fox | Joulie Fox

Joulie Fox narodziła się podczas weekendowego wypadu do Berlina i została ze mną do dziś Joulie Fox

Najnowszy singiel Joulie Fox nazywa się "Don't Be Shy". - To gra słowna, opisująca znalezienie się w rzeczywistości, w której czujemy się sparaliżowani i przytłoczeni. Mimo wewnętrznej chęci działania samodzielnie nie jesteśmy w stanie ruszyć się z miejsca, nikt dookoła nie reaguje, wszyscy jakby przyzwyczaili się do stagnacji i rutyny życia, akceptując świat, jakim jest - opowiada artystka. 

Joulie Fox - Don't Be Shy (Official Video) prod. by James Yuill / Joulie Fox

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Marta Konik (Joulie Fox)

Data emisji: 18.11.2020

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

La Giang: idę ostro w stronę parkietu

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 10:00
Radek Krzyżanowski gra w zespole Kamp!, współtworzy także projekty We Draw A i Bezkres, a ostatnio, jako La Giang, zadebiutował w oficynie Roba Hesa. - Poczułem potrzebę zaspokojenia parkietowych potrzeb, poczułem zew tańca - śmieje się Radek Krzyżanowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Eurodanek. O potrzebie wolności ekspresji

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 12:30
- Muzykę robię na zajawce, nigdy nie uczyłem się jej w szkole. Kiedyś z chłopakami grałem smutne emo na gitarach, ale zawsze ciągnąło mnie do nie-smutnych melodii - mówi Mateusz Danek, znany także jako Eurodanek.
rozwiń zwiń