Daria Zawiałow: na razie gitary zamieniłam na klawisze

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2021 14:30
"Kaonashi" to tytuł nowego singla Darii Zawiałow. - "Spirited away", czyli film, do którego odwołuje się ten utwór, to była moja nastoletnia zajawka. Jako zbuntowana trzynastolatka biegałam do antykwariatu, żeby kupować ukochane kawaii. Ta piosenka łączy tamtą Darię z tą, którą jestem dzisiaj - opowiada wokalistka.
Od lewej: Ula Kaczyńska i Daria Zawiałow
Od lewej: Ula Kaczyńska i Daria ZawiałowFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Kaonashi to bóg, który balansuje na na granicy dobra i zła, budzi skrajne emocje, ale pod warstwą mroku kryje się w nim również światło Daria Zawiałow

Piosenka zapowiada nową płytę artystki. Trzeci album w karierze Darii Zawiałow ukaże się jeszcze w tym roku i może zaskoczyć słuchaczy brzmieniem. - Od dawna byłam zakochana w latach 80., a eksperymenty z synezatorami robiliśmy już na płycie "Helsinki", ale to były tylko takie wprawki - wspomina gość Czwórki. - Na nowym albumie będzie więcej intrumentów klawiszowych i mniej gitar. A nawet kiedy one się pojawią, to zabrzmią nieco inaczej - dodaje rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. 

Posłuchaj
50:28 2021_01_20 09_05_00_PR4_Wszystko_gra.mp3 Daria Zawiałow o nowym singlu, syntezatorach i brzmieniu z lat 80. (Wszystko gra/Czwórka)

Zobacz
shutterstock anatoliy_gleb rock gitara kosmos 1200.jpg
Rock w kosmosie. Jak muzycy sięgali gwiazd?

W klipie do "Kaonashi" obok Darii Zawiałow zagrał aktor Dawid Ogrodnik. Autorem scenariusza jest reprezentowany przez Papaya Films reżyser Daniel Jaroszek, z którym Daria miała już okazję współpracować m.in. przy klipach do utworów "Świt" oraz "BUBBLETEA". - Kiedy zobaczyłam scenariusz, od razu poczułam, że będzie idealnym odzwierciedleniem tego utworu w obrazie. Daniel przekazał ważną treść za pomocą genialnej metafory - dla kobiet, które są ofiarami przemocy, odejście od swego oprawcy jest nierzadko równie realne, co lot w kosmos - mowi artystka.

Daria Zawiałow - Kaonashi (カオナシ) / Daria Zawiałow

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Daria Zawiałow

Data emisji: 20.01.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Bovska: jestem kobietą w dobrym momencie swojego życia

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 12:20
- Ładna melodia powstaje szybko, nieoczekiwanie, a najładniejsza jest wtedy, gdy pisze się ją z intencją na bazie przeżytych emocji - opowiada Bovska i prezentuje singiel zapowiadający swoją najnowszą płytę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Lins z płytą "Moja wina". Ten krążek jest "bardziej" niż poprzednie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2020 15:22
Kasia Lins zapowiada nowy album "Moja wina", następcę świetnie przyjętego debiutu "Wiersz ostatni" z 2018 roku. Już teraz można posłuchać pierwszego singla "Rób tak dalej". 
rozwiń zwiń