Yulia w korytarzach toksycznej miłości

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 11:10
- Mieszkając w dwóch miejscach na raz - w Londynie i Warszawie, w pewnym momencie zaczęłam odczuwać tożsamościowy dualizm. Postanowiłam o tym opowiedzieć, dlatego w tym projekcie najważniejsze są dla mnie teksty, które nawiązują do wierszy, które kiedyś pisałam - opowiada Yulia.
Yulia
YuliaFoto: mat. promocyjne

Kiedy mieszkałam i studiowałam w Londynie, Warszawa była dla mnie mekką imprez i oderwania się od szarej rzeczywistości Yulia

Tytuł jednego z nich - "Warsaw Mule" - stał się nazwą pierwszej EP-ki artystki. Wydawnictwo promuje "Disco Misery" - nowoczesna ballada o romantyzowaniu toksycznych relacji. - Piosenka opowiada o moich ulotnych, niezbyt zdrowych romansach, które odżywały za każdym razem, gdy wracałam do Warszawy z Londynu - opowiada gość Czwórki. - Moim zdaniem wiele osób jest w stanie odnaleźć w tym utworze swoje doświadczenia. Bo toksyczne związki są tak samo niezdrowe, jak i piękne - dodaje.

Posłuchaj
54:17 2021_02_03 09_05_37_PR4_Wszystko_gra.mp3 Yulia debiutuje. Jakie historie znajdziemy na "Warsaw Mule"? (Wszystko gra/Czwórka)

 


Zobacz
baasch kacperczyk fot Kacper Dudziak 1200.jpg
"Sportowa Warszawa". Baasch łączy siły z Kacperczykami

Wokalistka i autorka tekstów przyznaje też, że pisanie piosenek nie tylko sprawia jej ogromną radość, ale też łatwo przychodzi. - Gdybym mogła zajmować się tylko tym, to myślę, że materiał na "Warsaw Mule" powstałby w jeden dzień - śmieje się Yulia. - Natomiast w tym projekcie ważną rolę odgrywa także warstwa wizualna, a ta powstawała ponad rok. Wśród osób zaangażowanych w pracę nad "Warsaw Mule" są m.in. kolektyw kreatywny Mus Warsaw, reżyser Andrzej Stepouois, projektantki Ewelona, Martyna Kołtun, Katarzyna Chadia Przytuła i graficzka Małgorzata Pawlak.

Yulia - Disco Misery prod. engmt (Official Music Video) / Yulia

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Julia Czub (Yulia)

Data emisji: 03.02.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Misia Furtak: wygłupy są dziś jak najbardziej wskazane

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 14:30
"Energia" to nowa piosenka Misi Furtak. - Tekst powstał przed kwarantanną, ale w nowej rzeczywistości zyskał nowe znaczenie. Kiedy pisałam, że "nie można marnować energii na głupie rzeczy", nie przypuszczałam, że te "głupie rzeczy" mogą ocalić nas w czasie pandemii - opowiada artystka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oxford Drama: odnaleźliśmy brakujący puzzel

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2021 11:30
- "Not My Friend" to piosenka trochę o czasie, trochę o relacjach międzyludzkich. Teraz może wydawać się mocno enigmatyczna, ale w kontekście całej płyty to będzie taki brakujący puzzel, który ukrył się pod dywanem - opowiada Gosia Dryjańska z duetu Oxford Drama, który w tym roku planuje wydać nowy album.
rozwiń zwiń