Natalia Nykiel: mrok na "Regnum" dał mi oczyszczenie

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2022 15:40
- Pracując nad płytą "Regnum", myślałam, czy nie pożegnać się ze sceną. Pandemia sprowadziła mnie na ziemię i uświadomiła mi, jak bardzo zaniedbałam swoją relację z muzyką - mówi Natalia Nykiel. 
Natalia Nykiel - sesja zdjęciowa do płyty Regnum.
Natalia Nykiel - sesja zdjęciowa do płyty "Regnum". Foto: mat. prasowe/Łukasz Zabłocki

"Przestałyśmy lubić się z muzyką"

"Regnum" to trzeci studyjny album artystki - po debiutanckim "Lupus Electro" (Złota Płyta za album), drugim albumie "Discordia" (Platynowa Płyta za singiel "Spokój") oraz EP-ce "Origo", za którą Natalia otrzymała Nagrodę Fryderyka w roku 2020. - Przy tych wszystkich sukcesach nagle okazało się, że gdzieś po drodze uciekła mi muzyka i radość z jej tworzenia - opowiada Natalia Nykiel. - Przyszła mi do głowy taka myśl, żeby na jakiś czas się wycofać. I kiedy doszłam już do ściany, poprosiłam pomoc z zewnątrz. Praca nad "Regnum" zmusiła mnie do przepracowania tego tematu. Na szczęście utrzymała mnie na smyczy i pozwoliła znaleźć rozwiązanie moich problemów. Mrok, który jest na tej płycie, dał mi lekcję życia i szansę na oczyszczenie.  

"Byłam w środku chaosu"

Nic więc dziwnego, że o "Regnum" artystka mówi, że to najbardziej osobisty krążek w jej karierze. - Pisałam o tym, co dotyczyło mnie, a potem okazało się, że te teksty są uniwersalne. Podejmują tematy, które są wspólne dla wielu ludzi - wyjaśnia rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. - Wtedy myślałam, że coś najpierw musi spłonąć, żeby coś wyrosło. Nie przypuszczałam, że opisuję świat, w którym właśnie przyszło nam żyć. - Na "Discordii" widziałam ten chaos z zewnątrz, patrzyłam na niego z dystansu. Przy "Regnum" byłam w nim w środku - dodaje.

Posłuchaj
49:32 2022_03_02 09_05_14_PR4_Wszystko_gra.mp3 Natalia Nykiel o płycie "Regnum" (Wszystko gra/Czwórka) 
Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Natalia Nykiel (@natnykiel)


"Nie rzucę wszystkiego dla muzyki"

Uniwersum "Regnum" to świadoma i dojrzała kreacja. - To świat pełen różnorodności i miliona wersji mnie, które bardzo sobie cenię i które bardzo pielęgnuję. Często w wywiadach pytano mnie, czy to, że poszłam na studia, to mój plan B? Dlaczego jeszcze w stu procentach nie poświęciłam się muzyce? Przez cały ten czas myślałam, że ja muszę się określić, muszę wybrać jedną drogę, rzucić wszystko inne, żeby wreszcie zostać Artystką. Tymczasem "Regnum" uświadomiło mi, że dla mnie kluczowe jest rozwijanie się na różnych polach równocześnie. Bo każda płaszczyzna mojej aktywności jest dla mnie tak samo ważna - podsumowuje Natalia Nykiel.

Natalia Nykiel - Epoka X (Official Lyric Video) / Natalia Nykiel

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Natalia Nykiel 

Data emisji: 02.03.2022

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Julia Rocka: piszę piosenki jak scenariusze do filmów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 13:50
Wszystko zaczęło się od utworu "Jeep", który stał się jednym z największych viralowych hitów tego roku. 10 listopada ukazał się nowy singiel Julii Rockiej. Pięć dni po premierze "Oficjalna wersja zdarzeń" miała 350 000 wyświetleń na YouTubie i ponad 5,5 miliona wyświetleń TikToków Julii z fragmentem tej piosenki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Amber VHS. Jak Julia Marcell stała się gwiazdą disco lat 80.?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 15:30
Amber VHS to nowe oblicze Julii Marcell. Artystka dołączyła do projektu Disco Solaris i wkroczyła w świat tokenów NFT.
rozwiń zwiń