Novika: gdyby nie muzyka, to byłabym w serialu "After Life"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2022 22:00
- Gdybym nie śpiewała, to na pewno bym o muzyce pisała. Albo zajmowałabym się językiem angielskim. Gdzieś w małym, brytyjskim miasteczku, jak z serialu "After Life" - mówi Novika. Od debiutu artystki mija właśnie 20 lat.
Novika i Ula Kaczyńska
Novika i Ula KaczyńskaFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Zagrać i zaśpiewać

Współtworzyła zespół Futro, współpracowała ze Smolikiem, była didżejką i śpiewała w klubach. Wydała sześć solowych płyt i odkryła wiele muzycznych talentów. - Teraz marzy mi się, żeby moje piosenki trafiły do filmów. Wiem, że wielu artystów czeka na takie propozycje, a mnie już się to przydarzyło kiedyś, dawno temu. Teraz  też się ktoś odezwał w tej sprawię, ale nie chcę zapeszyć - śmieje się gość audycji "Wszystko gra". - Na razie jestem pod dużym wrażeniem tego, co zrobiła Justyna Święs w "Piosenkach o miłości". To byłoby spełnienie moich marzeń - zagrać w filmie i zaśpiewać.

Słuchać i widzieć

Novika  wielokrotnie pojawiała się przed kamerą - choćby na planach teledysków. - Dziś muzyka właściwie nie istnieje bez obrazu, a ja lubię słuchać i patrzeć. I nie chodzi tu o wysokobudżetowe klipy, ale o takie, które oddają klimat utworu - opowiada artystka. - Ale to nie jest droga usłana różami, bo zdarzały mi się teledyski, z których nie byłam zadowolona, albo takie, podczas których potwornie się męczyłam albo za bardzo niecierpliwiłam. Do dziś pamiętam jak kręciliśmy "T.Time" Smolika. Plan zdjęciowy trwał dwa dni i czasami aż łzy mi leciały z zimna. To była niezła szkoła życia, ale wiem, że było warto. Bardzo lubię też teledyski do "Tricks of Life", "Who Wouldn’t" i "Perfect Beach", z którym też łączą się bardzo silne i ważne dla mnie emocje.

Novika - PERFECT BEACH / novikatv

Posłuchaj
55:09 2022_01_26 09_04_45_PR4_Wszystko_gra.mp3 Novika za kulisami. O marzeniach, olśnieniach i ćwiczeniu cierpliwości (Wszystko gra/Czwórka) 

Novika i Kasai

Najnowszy teledysk Noviki - do utworu "She’s Dancing" - powstał na bazie materiałów z podróży Kamili Kamińskiej, a wyreżyserowała go Karolina Kozak. Piosenkę zaaranżowała na nowo i zaśpiewała Kasai, czyli Kasia Piszek. - Nie wiem kiedy i w jakich okolicznościach spotkałyśmy się po raz pierwszy. Natomiast dobrze pamiętam moment, w którym Kasia zgodziła się dołączyć do mojego zespołu i śpiewać w chórkach. To jest dziewczyna obdarzona tak ogromnym talentem, że mocno trzymam kciuki za wszystkie jej projekty - opowiada Novika. - Zagrałyśmy razem kilkadziesiąt koncertów, na których wspólnie śpiewałyśmy "She’s Dancing". Kiedy zaprosiłam ją na płytę "Novika 2.0", Kasia sama wybrała sobie ten utwór i przefiltrowała przez własną wrażliwość.

Kasai - She's Dancing (Novika 2.0 version) / novikatv

"Novika 2.0" to płyta, która podsumowuje 20-lecie działalności artystycznej Noviki. Ale nie jest to krążek „The Best Of”, tylko album, na którym piosenki Noviki śpiewają inni artyści - wśród nich m.in. Atlvnta, Blauka, Baasch, Skubas, Loco Star i Arek Kłusowski. 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Novika (@novikasia)

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Novika (Kasia Nowicka)

Data emisji: 26.01.2022

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Margaret szefową "Gaja Hornby". Jakie płyty będzie wydawać?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2021 13:30
W lutym wypuściła album "Maggie Vision", w wakacje EP-kę "Gelato", teraz Margaret będzie wydawać płyty. - Trochę to trwało, ale moja inicjatywa pod hasłem "Gaja Hornby" nabiera rozpędu - przyznaje artystka. - Jesteśmy na etapie zbierania materiałów i szukania nowych artystów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Julia Rocka: piszę piosenki jak scenariusze do filmów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 13:50
Wszystko zaczęło się od utworu "Jeep", który stał się jednym z największych viralowych hitów tego roku. 10 listopada ukazał się nowy singiel Julii Rockiej. Pięć dni po premierze "Oficjalna wersja zdarzeń" miała 350 000 wyświetleń na YouTubie i ponad 5,5 miliona wyświetleń TikToków Julii z fragmentem tej piosenki.
rozwiń zwiń