Maciej Maleńczuk: "Tęczowa swasta" to przejaw mojego dystansu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 13:00
Ukazała się nowa płyta Macieja Maleńczuka "Tęczowa swasta". - Sens takiego perforemance'u polega na tym, że on tak naprawdę nie ma sensu - mówił artysta.
Audio
  • Maciej Maleńczuk o płycie "Tęczowa swastyka", ideologii, która go pochłania i planach zawodowych (Czwórka/Audycja nr 1)
Maciej Maleńczuk podczas koncertu robi show. Czy płyta Tęczowa swasta również spodoba się publiczności?
Maciej Maleńczuk podczas koncertu robi show. Czy płyta "Tęczowa swasta" również spodoba się publiczności?Foto: PAP/Ireneusz Sobieszczuk

Zdaniem krytyków "Tęczowa swasta" to jedno z najlepszych, a jednocześnie najbardziej bezkompromisowych wydawnictw w bogatym dorobku Maleńczuka, nawiązujące do tego, co artysta robił w Homo Twist.

"Jedyny polski diabeł, który dostał medal od Ministra Kultury" - jak nazywają Maleńczuka dziennikarze - opowiedział nam o tym, jak pracował nad nowym materiałem. - W warstwie tekstowej nie oszczędzałem nikogo. To nie są więc komercyjne rzeczy. Do ostrych treści dopisaliśmy jednak wesołe melodyjki - opowiadał w Czwórce muzyk.

Dlaczego za tytuł "Tęczowa swasta" obrazili się na niego przedstawiciele niektórych środowisk? Zapraszamy do wysłuchania nagrania dyskusji ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1
Prowadził:
Mariusz Infulecki , Michał Migała
Gość:
Maciej Maleńczuk, muzyk, wokalista
Data emisji:
19.11.2014
Godzina emisji:
6.00

(kd/kul)

Czytaj także

Olaf Deriglasoff: rock’n’roll to niezmiennie moje hobby

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 13:12
- Pieniądze zarabiam gdzie indziej, kombinując i wykorzystując moje umiejętności, żeby potem móc wydawać je na rock’n’rolla - mówił w Jedynce muzyk. Właśnie ukazał się album "XXX" będący podsumowaniem 30-lecia jego kariery.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wardęga - internetowy prankster, którego oglądają miliony

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 12:00
Płatanie figli innym zapewne miało swój początek wraz z pojawieniem się ludzi na świecie. W dobie telewizji i internetu pranksterzy nagrywają swoje dowcipy i chwalą się nimi przed publicznością liczoną... w milionach!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Czubaszek: w życiu nie przeczytałam żadnej ze swoich książek

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 12:00
"Blog niecodzienny", najnowsza książka Marii Czubaszek, ukazała się na rynku. - Nie po to żyję, żeby pisać, ale po to piszę, żeby żyć - powiedziała autorka.
rozwiń zwiń