Mateusz Damięcki wyruszył na pomoc ginącemu światu

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 14:30
Znany aktor jest zapalonym podróżnikiem, który właśnie wrócił z Kenii i Madagaskaru, gdzie nosił na baranach słonia i przekonał się o niezwykłej inteligencji tych zwierząt.
Audio
  • Aktor Mateusz Damięcki o "Mapie ginącego świata"
- Każdy z nas ma wpływ na środowisko naturalne i to właśnie nasze codzienne wybory mogą pomóc lub zaszkodzić - przekonuje Mateusz Damięcki i zdradza szczegóły kolejnej wyprawy
- Każdy z nas ma wpływ na środowisko naturalne i to właśnie nasze codzienne wybory mogą pomóc lub zaszkodzić - przekonuje Mateusz Damięcki i zdradza szczegóły kolejnej wyprawy Foto: Łukasz Mazurek

Zobacz także
wierzbicka Marta 1200.jpg
Marta Wierzbicka. Z serialu do teatru

Mateusz Damięcki został gospodarzem telewizyjnego cyklu dokumentalnego "Mapa ginącego świata", który ma zwiększyć świadomość społeczną dotyczącą unikalnych gatunków fauny i flory. - Jeśli nie zaczniemy troszczyć się o słonie albo białe nosorożce, niedługo będziemy je oglądać tylko na zdjęciach - mówi aktor. - A turyści, w tym także z Polski, nie zdają sobie sprawy, że kupienie nawet najmniejszego breloczka z kości słoniowej, to przyłożenie ręki do krwawego procederu.

Gość Czwórki opowiada także, czy umiejętności aktorskie pomagają w podróży i zdradza, dlaczego słonie są mądrzejsze od ludzi.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzi: Mariusz Infulecki, Michał Migała

Gość: Mateusz Damięcki (aktor)

Data emisji: 12.10.2015

Godzina emisji: 8.30

kul/mg

Czytaj także

Symulator lotów. Nie tylko dla pilotów!

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2015 16:00
W audycji przyjrzymy się pasji, jaką jest latanie na symulatorach. Czy wirtualne loty mogą dać tyle satysfakcji, co prawdziwe?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Azjatyckie klimaty: kuchnia, k-pop i manga

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 18:00
Mówisz Azja, myśli jedzenie. - Sajgonki wyparły gofry i zapiekanki - śmieje się David Tao, właściciel chińskiej restauracji. - Nie ma w tym nic dziwnego, bo serwujemy dużo i tanio.
rozwiń zwiń