Azjatyckie klimaty: kuchnia, k-pop i manga

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015 18:00
Mówisz Azja, myśli jedzenie. - Sajgonki wyparły gofry i zapiekanki - śmieje się David Tao, właściciel chińskiej restauracji. - Nie ma w tym nic dziwnego, bo serwujemy dużo i tanio.
Audio
  • Sprawdzamy na czym polega fenomen chińskich restauracji (Piątek, piąteczek, piątunio/Czwórka)
  • Na czym polega fenomen k-popu? (Piątek, piąteczek, piątunio/Czwórka)
  • Otaku, manga, anime - historia japońskich komiksów (Piątek, piąteczek, piątunio)
  • Azjatyckie piękności - czy podobają się młodym Polakom? (Piątek, piąteczek, piątunio)
Egzotyczna Azja jest dla Polaków jednym z najmodniejszych turystycznych kierunków. Filip Chajzer i jego reporterzy wyruszyli w poszukiwaniu najoryginalniejszych azjatyckich zajawek
Egzotyczna Azja jest dla Polaków jednym z najmodniejszych turystycznych kierunków. Filip Chajzer i jego reporterzy wyruszyli w poszukiwaniu najoryginalniejszych azjatyckich "zajawek" Foto: Pixabay/UniBay/dom. publiczna

Ale nie tylko azjatycka kuchnia cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Jak się okazuje młodzi Polacy chętnie słuchają też k-popu, czyli koreańskiego popu. - Ostatnio przyjechała do nas gwiazda tego gatunku, grupa Infinite. Bilety na ich koncert wyprzedały się od ręki. Zwłaszcza te w pierwszych rzędach, za 700 złotych - mówi reporterka Klaudia Tyszkiewicz. - K-pop to bardzo imprezowa muzyka.

W audycji sprawdzamy, jak fanki k-popu reagują na słowa "big bang", tłumaczymy na czym polega nieprzyzwoitość japońskich komiksów i zdradzamy, jak wygląda typowy otaku.

***

Tytuł audycji: Piątek, piąteczek, piątunio

Prowadzący: Filip Chajzer

Data emisji: 9.10.2015

Godzina emisji: 16.00

kul/mp

Czytaj także

Japonia - kraj kolorowy i nowoczesny

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 13:00
Sakura, po japońsku wiśnia, przypomina Japończykom o ulotności życia. Postanowiliśmy się przyjrzeć innym symbolom tego egzotycznego miejsca i w cyklu podróżniczym zabieramy Was do Kraju Kwitnącej Wiśni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Postcrossing - podróże na kartkach pocztowych

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 15:00
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tani wypad na weekend? Jedziemy do Berlina

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 12:30
- Nie potrzebny żaden przewodnik, wystarczy wyjść na miasto i rozejrzeć się dookoła. Na każdym kroku odkryjemy coś niesamowitego - przekonuje podróżnik Rafał Derda.
rozwiń zwiń