40-lecie Czwórki. Powrót do przyjaźni z przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2016 09:47
Radiowa Czwórka skończyła 40 lat. Z tej okazji przekopaliśmy dla Was archiwa, by znaleźć w nich najlepsze "smaczki" z ubiegłego stulecia. W "Audycji nr 1" rozmawialiśmy o prawdziwej przyjaźni.
Audio
  • Z archiwum Polskiego Radia - tak brzmiały kiedyś radiowe programy (Audycja nr 1/Czworka)
Zdjęcie wykonano na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego stulecia na plaży przy sopockim molo. Czy od tego czasu w naszej przyjaźni coś się zmieniło?
Zdjęcie wykonano na przełomie lat 70. i 80. ubiegłego stulecia na plaży przy sopockim molo. Czy od tego czasu w naszej przyjaźni coś się zmieniło?Foto: PAP/Tomasz Prazmowski

Zobacz także
telefony prl 1200.jpg
Wielka podróż w czasie z okazji jubileuszu Czwórki

Przenieśliśmy się do 1978 roku, a emitowany wówczas program rozpoczęto od zwierzeń słuchaczki, która tłumaczyła, że "żeby mieć przyjaciela, trzeba dać sobie radę najpierw z samym sobą" i przekonywała, że jej przyjaciółka jest do niej "bardzo podobna i jednocześnie bardzo inna". Był to punkt wyjścia do dyskusji ekspertów, którzy wyjaśniali, czym jest przyjaźń, a ich rozmowa nosiła - jak przekonują nasi dzisiejsi prowadzący - znamiona współczesnego coachingu. - Przyjaciel to człowiek, który potrafi współbrzmieć ze mną w sposób idealny. Jest także lustrem, w którym możemy dostrzec siebie z różnej perspektywy - mówił psycholog dr Leszek Melibróda. W ówczesnym materiale pojawiły się także wątki przyjaźni dla korzyści i egoizmu jednej ze stron.

Czwórka rozpoczęła regularną emisję 2 stycznia 1976 roku jako Program Czwarty Polskiego Radia. Dlatego w cyklu "Cztery dychy", nadawanym w ramach "Audycji nr 1" w każdą środę, szperamy w przepastnym archiwum PR i sprawdzamy, jak brzmiała stacja w przeszłości. Na kolejną część archiwalnych nagrań zapraszamy już za tydzień!

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzą: Michał Migała i Mariusz Infulecki

Data emisji: 6.01.2015

Godzina emisji: 8.00

kd/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lepiej z Jackiem i Plackiem, czy solo? Życie z rodzeństwem

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 11:30
Czy jedynacy są większymi egoistami, a najstarsze rodzeństwo nabiera w dzieciństwie cech przywódczych? Psycholog dziecięcy Maja Orszymor opowiadała w "Audycji nr 1", jak wychowanie z braćmi czy siostrami kształtuje naszą osobowość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Się baluje się" - konkurs studniówkowy roztrzygnięty!

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2015 15:03
W tegorocznym konkursie "Się baluje się" Czwórka wyłoniła aż trzy zwycięskie szkoły. Niezapomnianą noc studniówkową w towarzystwie naszych dziennikarzy spędzą uczniowie szkół w Jaworznie, Bydgoszczy i Bolesławcu.
rozwiń zwiń