X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po co nam egoizm? "By pomagać innym, pomóż sobie"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 13:27
Aby móc pomagać innym, wspierać ich, budować trwałe relacje, warto zacząć od pracy nad sobą, od zapewnienia sobie komfortu, życiowej równowagi.
Audio
  • Dlaczego egoizm nie jest powodem do wstydu i jak nauczyć się pozytywnego egoizmu? Rozmowa z Dagmarą Skalską (Strefa Prywatna/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Dagmara Skalska zachęca Polaków do pozytywnego egoizmu, skupiania się na budowaniu własnego szczęścia w życiu, ale bez egocentryzmu i bez działań destrukcyjnych wobec innych. Przekonuje też, że można pomagać bez poczucia poświęcenia. - Jesteśmy wychowywani, że "trzeba pomagać", więc zajmujemy się sprawami wszystkich innych, a nie swoimi. Tymczasem to często ucieczka. Od siebie. Bo łatwiej jest doradzać innym niż naprawiać własne życie - mówiła w Czwórce ekspertka i tłumaczyła, że bycie nazwanym "egoistą" nie musi być obrazą, a wręcz przeciwnie - jest dużym komplementem. - Tak, jak finansistka jest znawcą finansów, egoistka - jest znawcą swojego "ego" - tłumaczyła Skalska.

Jej zdaniem, dzięki świadomemu i pozytywnemu egoizmowi można zmienić swoje życie. - Gdy rozpoznamy swoje wnętrze, potrzeby i wartości, kochamy siebie i szanujemy, zmieniają się też nasze relacje z innymi ludźmi. Stają się partnerskie. Zupełnie inaczej je "ustawiamy", bo dokonujemy świadomych wyborów - mówiła ekspertka.

W programie rozmawialiśmy o tym, od czego zacząć wprowadzanie zmian, a także jak uczyć się skutecznie pozytywnego egoizmu, by być szczęśliwym człowiekiem, jednocześnie nie szkodząc innym.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Dagmara Skalska (założycielka projektu "Egoistka", który wspiera kobiety w budowaniu wewnętrznej mocy, współtwórczyni filozofii pozytywnego egoizmu. Autorka książki "Egoizm to nie grzech. Pokochaj swój umysł")

Data emisji: 28.03.2016

Godzina emisji: 20.00

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zazdrość - uczucie, z którym nie damy rady wygrać?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2014 13:00
Ci, którzy twierdzą, że nigdy nie doznali uczucia zazdrości, prawdopodobnie kłamią. Zdaniem psycholog Ewy Krawczyńskiej uczucie to dotyka nas wszystkich, zarówno kobiety, jak i mężczyzn, w równym stopniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autoagresja. Jak nie "rozpaść się na kawałki"?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 12:25
- Przyczynami autoagresji jest nie tylko nielubienie samego siebie. To przede wszystkim nieumiejętność życia z samym sobą - mówi psychoterapeutka Małgorzata Randzio.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Uzależnienia behawioralne. Sprawdź czy jesteś nałogowcem!

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 13:57
- Otwieramy oczy i pierwsze, o czym myślimy to sprawdzenie poczty mailowej, mediów społecznościowych. To przejaw uzależnienia - mówi Anna Kuciak z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.
rozwiń zwiń