X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Autoagresja. Jak nie "rozpaść się na kawałki"?

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2016 12:25
- Przyczynami autoagresji jest nie tylko nielubienie samego siebie. To przede wszystkim nieumiejętność życia z samym sobą - mówi psychoterapeutka Małgorzata Randzio.
Audio
  • Skąd biorą się tendencje do autoagresji i jak sobie z nimi radzić? (Strefa Prywatna/Czwórka)
- Warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, czy to, czego od siebie wymagam, to nie zbyt wiele. Może warto pozwolić sobie na błędy i pogodzić się ze sobą - mówią Małgorzata Randzio i Katarzyna Iwanicka
- Warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, czy to, czego od siebie wymagam, to nie zbyt wiele. Może warto pozwolić sobie na błędy i pogodzić się ze sobą - mówią Małgorzata Randzio i Katarzyna Iwanicka Foto: Pixabay.com/Public domain

Jak przyznają w Czwórce ekspertki Małgorzata Randzio i Katarzyna Iwanicka, autoagresja zaczyna się "na poziomie zupełnie przez nas nieuświadomionym". - Tak trudno radzić sobie z emocjami, bólem psychicznym, że łatwiej doświadczać bólu fizycznego, na przykład w postaci cięć - mówiła Katarzyna Iwanicka. - Pozornie dzieci, które dokonują autoagresji często funkcjonują w środowisku szkolnym bardzo dobrze. Ból zadają sobie w miejscach mało widocznych, na udach, przedramionach. To ich próba walki o przetrwanie i o to, by "nie rozpaść się na kawałki" - wymieniała Iwanicka.

W programie rozmawialiśmy także o autoagresji psychicznej, czyli rozpamiętywaniu własnych błędów, nienawistnym myśleniu o sobie, obrażaniu siebie i trudnościach z wybaczeniem sobie najmniejszych nawet błędów. Próbowaliśmy także odpowiedzieć na pytanie, jakie mechanizmy w naszej psychice powodują, że ból fizyczny może - paradoksalnie - przynosić nam ulgę i radziliśmy kiedy i gdzie należy zacząć szukać pomocy, a słuchacze Czwórki odpowiadali na pytanie o to, czy lubią samych siebie.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Małgorzata Randzio, Katarzyna Iwanicka (psychoterapeutki, Centrum Psychoterapii Ben-Med)

Data emisji: 29.02.2016

Godzina emisji: 20.00

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zazdrość - uczucie, z którym nie damy rady wygrać?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2014 13:00
Ci, którzy twierdzą, że nigdy nie doznali uczucia zazdrości, prawdopodobnie kłamią. Zdaniem psycholog Ewy Krawczyńskiej uczucie to dotyka nas wszystkich, zarówno kobiety, jak i mężczyzn, w równym stopniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobbing. Gdzie kończą się niewinne żarty?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 18:38
- Granica między komplementem, który wyraża uznanie, a molestowaniem jest bardzo wyczuwalna, choć trudno ją zdefiniować na poziomie prawnym - mówi Aleksandra Piotrowska, psycholog.
rozwiń zwiń