X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uzależnienia behawioralne. Sprawdź czy jesteś nałogowcem!

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 13:57
- Otwieramy oczy i pierwsze, o czym myślimy to sprawdzenie poczty mailowej, mediów społecznościowych. To przejaw uzależnienia - mówi Anna Kuciak z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.
Audio
  • Uzależnienia behawioralne - rozmowa z Anną Kuciak (Strefa Prywatna/Czwórka)
Jedzenie, robienie zakupów, kompulsywne korzystanie z internetu, oglądanie telewizji, a nawet praca - każda z tych czynności może stać się naszym nałogiem.
Jedzenie, robienie zakupów, kompulsywne korzystanie z internetu, oglądanie telewizji, a nawet praca - każda z tych czynności może stać się naszym nałogiem.Foto: Glow Images/East News

Słuchaj także
smutek depresja psychologia 1200.jpg
Autoagresja. jak nie "rozpaść się na kawałki"?

Do niedawna uzależnienia wiązano przede wszystkim z zażywaniem substancji psychoaktywnych. Dziś, coraz częściej mamy do czynienia z uzależnieniami behawioralnymi, czyli od czynności. - To zachowania, które wykonujemy w sposób przesadny, nieuzasadniony. Z czasem determinują nasze życie - ograniczają nas, albo utrudniają funkcjonowanie, a nawet wykluczają społecznie. W końcu tracimy kontakt z rzeczywistością - tłumaczyła w Czwórce Anna Kuciak. Podkreślała, że dotyczy to nawet zachowań powszechnie uznawanych za właściwe, czyli m.in. nadmiernej dbałości o własne ciało, codziennych wizyt w siłowniach czy... pracy. - Dziś uzależniamy się często też od nowych technologii. Uciekamy od zwykłej rzeczywistości w tą wirtualną, bo mieliśmy inne oczekiwania od życia, bo nie spełniamy swoich własnych oczekiwań i nie dorastamy do własnych wyobrażeń o sobie - mówiła ekspertka.

W programie tłumaczyła także, jak przebiega proces popadania w uzależnienie behawioralne i jak długo nie zdajemy sobie sprawy, że już jesteśmy nałogowcami. Mówiła także, jak pomóc osobom uzależnionym w naszym otoczeniu.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Anna Kuciak (Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii)

Data emisji: 7.03.2016

Godzina emisji: 20.00

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zazdrość - uczucie, z którym nie damy rady wygrać?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2014 13:00
Ci, którzy twierdzą, że nigdy nie doznali uczucia zazdrości, prawdopodobnie kłamią. Zdaniem psycholog Ewy Krawczyńskiej uczucie to dotyka nas wszystkich, zarówno kobiety, jak i mężczyzn, w równym stopniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mobbing. Gdzie kończą się niewinne żarty?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2016 18:38
- Granica między komplementem, który wyraża uznanie, a molestowaniem jest bardzo wyczuwalna, choć trudno ją zdefiniować na poziomie prawnym - mówi Aleksandra Piotrowska, psycholog.
rozwiń zwiń