IRA: jesteśmy zespołem i chcemy grać do końca

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2016 07:50
Za nimi 30 lat na scenie. Wychowali już kilka pokoleń słuchaczy. W Czwórce opowiadają, gdzie dziś jest IRA, ale i co planują dalej.
Audio
  • Artur Gadowski, Piotr Konca i Sebastian Piekarek z zespołu IRA opowiadają o swoim wspólnym graniu i najnowszym albumie grupy (Strefa prywatna/Czwórka)
Artur Gadowski, wokalista legendarnej grupy IRA podczas koncertu
Artur Gadowski, wokalista legendarnej grupy IRA podczas koncertuFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Pretekstem do spotkania w "Strefie prywatnej" jest nowy krążek IRY, który nosi tytuł "My", a którego wydanie zbiegło się z 30-leciem pracy artystycznej zespołu. - Jesteśmy zespołem rockowym. Nigdy nie chcieliśmy być nikim więcej - mówi Artur Gadowski, który do grupy dołączył w 1987 roku. Często z tą datą wiązane jest powstanie grupy, choć istniała ona już od 1983 roku.

Artur Gadowski, Piotr Konca i Sebastian Piekarek zgodnie twierdzą, że we wspólnym graniu mają wolność, wciąż inspirują się nawzajem, a po wydaniu albumu "My" planują kolejny krążek.

Panowie w Czwórkowym studiu opowiadają jakie emocje towarzyszą im przed koncertami, na których grają nowe utwory. Po 30 latach na scenie wciąż mówią o tremie i stresie. Zdradzają też, jaki projekt przygotowują dla fanów zespołu na przyszły rok.


***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Goście: Artur Gadowski, Piotr Konca, Sebastian Piekarek (przedstawiciele zespółu IRA)

Data emisji: 31.05.2016

Godzina emisji: 20.00

pj/mg


Czytaj także

Mama Selita. Bitwa o Anglię w nowym utworze "303"

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 22:00
- Emocje, które przekazujemy w tym utworze są prawdziwe - mówili w Czwórce Igor Saider, Grzegorz Stańczyk z grupy Mama Selita, o swoim nowym singlu "303", dotyczącym historii Bitwy o Anglię.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Venflon. Ciężkie brzmienie, lekka schizofrenia i miłość

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 09:00
– Nie ograniczamy się żadnymi ramami. To co powstało, było tym, co aktualnie grało nam w duszach – mówił o nowej płycie grupy Venflon gitarzysta Radek Modro.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arkadiusz Jakubik: z Deriglasoffem nagraliśmy płytę z jinglami

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2016 16:50
- Krótkie, dziwne formy muzyczne chodziły za mną już od jakiegoś czasu – opowiada Arek Jakubik. - Chłopaki z Dr. Misio tego nie podchwycili, za to kiedy lepiej poznałem Olafa, wiedziałem, ze tylko z nim mogę to zrobić.
rozwiń zwiń