X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak dogadać się z ludźmi, których nie lubimy?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2016 10:22
Nie wszystkich, w których towarzystwie na co dzień musimy pracować, uczyć się, czy po prostu przebywać, lubimy. Jak w takich sytuacjach nie zaostrzać konfliktów?
Audio
  • Jak przekonać się do ludzi, których nie lubimy i czy warto? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Czy każdą relację można naprawić?
Czy każdą relację można naprawić? Foto: Glow Images/East News

- Zazwyczaj to, że kogoś nie lubimy "od pierwszego wejrzenia" wynika z naszych doświadczeń. Okazuje się, że gdzieś kogoś podobnego już znaliśmy, wówczas ta relacja nie była dobra, i teraz podświadomie przenosimy tamte emocje na nową znajomość - mówiła w Czwórce Katarzyna Babka. Podkreśla jednak, że mimo wszystko "dogadać się" można z każdym, pod warunkiem, że tego chcemy i mamy np. wspólne cele. - Warto m.in. zdać sobie sprawę, z czego wynika nasza niechęć do danej osoby, a także próbować zrozumieć jej postawę - tłumaczyła ekspertka.

W programie tłumaczyła także, jaki wpływ na nasze sympatie i antypatie ma sytuacja, w której spotykamy drugą osobę - czy jest to relacja zawodowa czy prywatna, a także, dlaczego czasem warto "kalkulować na zimno", zamiast myśleć sercem i czy o każdą relację należy walczyć za wszelką cenę.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Goście: Katarzyna Babka (psycholog)

Data emisji: 6.06.2016

Godzina emisji: 20.00

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Cisza w związku. "Jest lękotwórcza. Bywa konstruktywna"

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 16:00
- Cisza w związku to nie tylko brak słów. To też brak kontaktu wzrokowego, chłód emocjonalny, zamknięcie się przed drugą osobą - przekonywała w Czwórce psycholog Aleksandra Pronobis-Polatyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozmowa. Kiedy słowa mają drugie dno

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2016 12:13
Jak przekonywała ekspertka, informacja, zawarta w słowach naszego rozmówcy to tylko 8 procent rzeczywistego komunikatu, który on nam przekazuje.
rozwiń zwiń