Wartość terapeutyczna wampirów i innych potworów

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2017 16:03
Potwory od zawsze towarzyszyły człowiekowi. Przewijały się w mitologii, pojawiały w opowiadaniach czy na kartach powieści. Jaka jest ich rola w naszym rozwoju?
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay.com/Public Domain/Voltamax

Budziły strach, ale też często fascynację, tak różne były od wszystkiego, co ludziom znane. Co ważne, pozwalały oswoić się z lękami, poznawać świat.

Czy czytanie baśni braci Grimm lub strasznych opowieści o wampirach jest wychowawcze, czy nie są to tematy dla dzieci? A może to doskonała okazja do rozmowy o demonach i strachu. O terapeutycznej roli "Wampirów, potworów, upiorów i innych nieziemskich stworów" porozmawiamy z Sylwią Błach, pisarką, programistką i blogerką.

***

Na "Strefę Prywatną" w środę (20.09) w godzinach od 20.05 do 22.00 zaprasza Jakub Jamrozek.

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Idealne wesele po polsku. Tradycja kontra nowoczesność

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2014 19:10
Maj i czerwiec to miesiące, podczas których w Polsce odbywa się najwięcej ślubów i wesel. Jaki jest przepis na idealne wesele po polsku? - Jesteśmy tak zakochani w kulturze amerykańskiej, że nie doceniamy swoich własnych tradycji. A szkoda - mówi Joanna Litz, konsultantka weselna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabobony - dlaczego są nam potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 10:41
Rozsypana sól oznacza kłótnię, zbite lustro zapowiada siedem lat nieszczęścia, a wstawanie lewą nogą - nieudany dzień. Skąd się wzięły zabobony?
rozwiń zwiń