Terapia uzależnień. Jakie prawa przysługują pacjentowi?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 14:00
- Jeśli ktoś jest chory, idzie do lekarza i ma konkretne oczekiwania, chce, żeby mu pomóc. Kiedy zaś osoba uzależniona zgłasza się na terapię, to często ma się dostosować do oczekiwań terapeuty, który przecież wie lepiej - opowiada terapeuta z Stowarzyszenia Terapii Uzależnień.
Audio
  • Prawa pacjenta na odwyku - co musisz wiedzieć? (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Photographee.eu
Czytaj także
depresja dziewczyna z książką pixabay 1200x660.jpg
Trauma. Czy czas naprawdę leczy rany?

Podjęcie terapii odwykowej to trudna decyzja. Pacjenci, rozpoczynający leczenie nie zawsze są świadomi swoich praw. Zdarza się, że godzą się na warunki, stawiane przez ośrodki lub terapeutów, które czasami stoją w sprzeczności z Kartą Praw Pacjenta. Prawa Pacjentów nie są przestrzegane również w czasie terapii – m.in. poprzez uniemożliwianie kontaktu z rodziną. O tym, co warto wiedzieć uczestnicząc w terapii rozmawiamy z terapeutami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Terapii Uzależnień, którzy w ramach projektu "Stacja Etyka" przygotowali przewodnik po prawach pacjenta. 

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Goście: Maja Ruszpel, Urszula Gnojnicka, Krzysztofe Pielechowski (terapeuci zrzeszeni w Stowarzyszeniu Terapii Uzależnień)

Data emisji: 16.04.2019

Godzina emisji: 20.09

kul/pj


Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń