Schizofrenia. Życie z piętnem choroby

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 17:00
Jak wynika z badania "Stosunek Polaków do osób chorych na schizofrenię" tylko 26% akceptuje mieszkania w sądziedztwie schizofrenika, przyjaciela z taką diagnozą zaakceptowałoby 30%, pracować z taką osobą zdecydowałoby się jedynie 17%.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/ Photographee.eu

24% boi się osób ze schizofrenią, 22% ankietowanych uważa, że osoby z tą chorobą stanowią zagrożenia dla otoczenia, 9%, że powinny być wykluczone z "normalnego życia". Praktyka udowadnia, że przy odpowiednim leczeniu pacjenci w z taką diagnozą mogą być aktywni zawodowo i społecznie.

O prawdach i mitach dotyczących tej choroby porozmawiamy z dr Joanną Krzyżanowską-Zbucką, psychiatrą, ordynator Oddziału Zapobiegania Nawrotom I Kliniki Psychiatrycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie i członkiem Zarządu Fundacji eFKropka.

***

Na audycję z cyklu "Strefa prywatna" w czwartek (17.07) o godzinie 20.05 zaprasza Jakub Jamrozek.

ac/kd

Czytaj także

Horses on the wall: piszemy po polsku, bo chcemy trafić do ludzi

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 18:06
- Najwięcej radości daje nam granie dla ludzi. Kiedy widzimy, jak bawią się pod sceną, to chcemy tworzyć dla nich więcej i dotrzeć do jak największej grupy odbiorców - mówili muzycy Horses on the wall.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń