MC Silk: muzycznie dopiero się rozkręcam

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 14:40
MC Silk, czyli Daniel Ciupryk, najszybszy polski raper, uznawany też za najszybszego MC na świecie przyznał w Czwórce, że powraca po latach przerwy z nową energią. I wie, że ma szansę podbić rynek.
Audio
  • MC Silk, czyli Daniel Ciupryk o swojej historii, dążeniu do celu, pasji w tworzeniu muzyki i planach zawodowych (Czwórka/Strefa Prywatna)
MC Silk jest uznawany przez fanów za najszybszego rapera na świecie. I... nie zgadza się z tą opinią
MC Silk jest uznawany przez fanów za najszybszego rapera na świecie. I... nie zgadza się z tą opiniąFoto: PAP/Adam Warżawa

MC
MC Silk i Kasia Węsierska w Czwórce

Zaznaczył jednak, że wcale nie czuje się najszybszym raperem w Polsce, a już na pewno na świecie. Wszystko bowiem zależy m.in. od języka, w którym się rapuje. - Ta dyscyplina jest niemierzalna. Słowa mają różną długość, więc liczenie ich w czasie to kryterium abstrakcyjne - mówił MC Silk.

Muzyk przyznał w Czwórce, że zanim został raperem, robił w życiu mnóstwo innych rzeczy. - Studia to nie była droga, którą chciałem podążać, co zrozumiałem już po pierwszym semestrze - wspominał. Pracował więc w firmie ogrodniczej ojca, zajmował się też obróbką obrazu i grafiką.

I choć pierwsze numery nagrywał już w latach 90. ubiegłego stulecia, ze względu na chorobę , z którą się zmaga - cierpi na ZZSK, czyli zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa - zrobił sobie 10-letnią przerwę od muzyki. Na koncie ma jednak trzy płyty, współpracował też min. z Michałem Urbaniakiem . - Cały czas rap był jednak z tyłu mojej głowy, czułem, że muszę coś wymyślić. Więc, gdy tylko pojawił się internet, uderzyłem w rynek - opowiadał w rozmowie z Kasią Węsierską. Jego krążek "Love Against The Machine" zdobył świetne recenzje, ale Silk uważa, że nie pokazał jeszcze wszystkiego, na co go stać. W Czwórce zapowiedział też nie lada niespodziankę dla fanów.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: MC Silk, czyli Daniel Ciupryk, muzyk

Data emisji: 08.02.2015

Godzina emisji: 9.00

(kd,tj)

Czytaj także

Ten Typ Mes i LJ Karwel o nowościach w Alkopoligamii

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 14:14
Sympatycy hiphopowego wydawnictwa Alkopoligamia w najbliższym czasie będą mogli uzupełnić swoją płytową kolekcję o dwa kolejne albumy. Do sprzedaży trafiło właśnie winylowe wydanie płyty "Trzeba było zostać dresiarzem" Tego Typa Mesa. Z kolej 24 października jego podopieczny LJ Karwel zadebiutuje oficjalnie longplayem "Niepotrzebne skreślić".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hope: muzyka zawsze będzie dla nas na pierwszym planie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 11:00
Swoją pierwszą płytę "Join The Gang" wydali w 2010 roku w Japonii. Dlatego, choć grają razem już ponad osiem lat, nowy album "Da Best Of" traktują jako swój... debiut.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia polskiego rapu na 500 stronach

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 12:30
Nakładem Narodowego Centrum Kultury ukazała się "Antologia Polskiego Rapu". Na ponad 500 stronach opisano sylwetki 50 raperów. Znaleźli się wśród nich m.in. Peja, Tede, Łona, Pezet i Sokół.
rozwiń zwiń