X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dopalacze - używki młodych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2015 17:00
Dopalacze są czwartą najczęściej stosowaną przez młodzież używką. - Z naszych badań wynika, że pierwsze zażycie to rozpoczęcie procesu, nad którym nigdy nie uzyska się kontroli - ostrzega dr Dorota Wiszejko-Wierzbicka.
Audio
  • Dopalacze - co motywuje, jakie są zagrożenia, czy można wyjść z nałogu? (Dajesz radę/Czwórka)
Z najnowszych badań wynika, że większość osób zażywających nowe substancje psychoaktywne zna tylko ich nazwy marketingowe. Nie wie nic o składzie chemicznym czy efektach ubocznych
Z najnowszych badań wynika, że większość osób zażywających nowe substancje psychoaktywne zna tylko ich nazwy marketingowe. Nie wie nic o składzie chemicznym czy efektach ubocznychFoto: Pixabay/Jantaaa/dom. publiczna

Najpierw jest "kadzidełko", "cocolino", "papierek lakmusowy" albo "kosiarz". Potem problemy z oddychaniem, migotanie serca, ataki paniki i niewyobrażalnej agresji. - 88 procent użytkowników dopalaczy to ludzie młodzi, jeszcze się uczący. W naszym badaniu mieścili się w przedziale 16-25 lat - mówi gość Czwórki.

Nad najnowszą ankietą dotyczącą dopalaczy pracowali nie tylko psychologowie, ale też socjologowie oraz toksykolodzy. - Nasz zespół był interdyscyplinarny, dlatego udało nam się spojrzeć na problem z wielu perspektyw - mówi psycholog Dorota Wiszejko-Wierzbicka. - Wyniki naszych badań nie są optymistyczne.

W audycji mówimy o tym, jakie są powody, dla których młodzi sięgają po dopalacze i tłumaczymy w jaki sposób z substancji psychoaktywnych korzystają "supermani", "naukowcy i eksperci" oraz "kamikadze".

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Dorota Wiszejko-Wierzbicka (psycholog SWPS)

Data emisji: 5.10.2015

Godzina emisji: 12.00

kul/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak