Polskie Radio
Section05
narkotyki

Kulisy handlu narkotykami w Polsce w latach 90.

- W latach 90. w Polsce znalazła się heroina, którą grupa pruszkowska ukradła Albańczykom. Trzeba było ją sprzedać i dlatego dużo ludzi w Polsce się uzależniło. W pierwszych etapach działalności zaopatrywano się od grup międzynarodowych, Polska była tylko krajem tranzytowym – powiedział w audycji Kulisy Spraw Jarosław Maringe, były przestępca, ps. „Chińczyk”.
Zobacz więcej na temat:  lata 90 Mafia Kulisy Spraw narkotyki przestępczość

Dopalacze. Polska rozpoczyna walkę z zakazanymi substancjami

Resort zdrowia przygotowuje nowelizację ustawy o zapobieganiu narkomanii, zgodnie z którą za posiadanie dużej ilości dopalaczy, ich produkcję i dystrybucję przewidziane będą takie same kary, jak za posiadanie narkotyków. Czy dzięki temu uda się ograniczyć ilość zakazanych substancji na rynku? Gościem Polskiego Radia 24 był: prof. Czesław Kłak, karnista z Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dopalacze narkotyki Ministerstwo Zdrowia

Kary za dopalacze. Czy należy je zaostrzyć?

Przed nami ciąg dalszy walki z dopalaczami. Tym razem z problemem chce się zmierzyć rząd PiS, a konkretnie Ministerstwo Zdrowia. Surowiej karani będą dystrybutorzy. Będą oni mogli trafić do więzienia nawet na 12 lat. Posiadaczom dopalaczy będzie grozić grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności. Aktualne przepisy przewidują za handel tylko kary finansowe.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kuba Strzyczkowski dopalacze narkotyki społeczeństwo kodeks karny terapia uzależnienia