Polskie Radio
Section05
narkotyki

Policja zatrzymała po pościgu 24-letniego kierowcę i jadące z nim osoby; w aucie narkotyki i skradzione tablice

Policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca Jaworzna, który nie poddał się kontroli drogowej i kilkukrotnie wjechał w radiowóz w czasie pościgu. Razem z nim autem jechały cztery osoby w wieku od 17 do 27 lat.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców wypadek pijani kierowcy samochód drogi policja Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochody alkohol narkotyki kradzież kradzież samochodu policja polska regiony śląskie

"Policja depcze po piętach kierowcom na haju". Konkolewski o raporcie NIK

- Największym problemem jest to, że mamy do czynienia setkami substancji o skomplikowanych wzorach chemicznych, które często są modyfikowane. Policja powoli daje sobie z tym radę, na jej wyposażeniu jest 10 tys. narkotesterów. Sukcesywnie depczemy po piętach tym, którzy na haju próbują kierować samochodami - mówił w Polskim Radiu 24 inspektor Marek Konkolewski, ekspert ruchu drogowego.
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja przepisy drogowe społeczeństwo policja narkotyki kierowca kierowcy Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców samochody samochód

"Policja depcze po piętach kierowcom na haju". Konkolewski o raporcie NIK

- Największym problemem jest to, że mamy do czynienia setkami substancji o skomplikowanych wzorach chemicznych, które często są modyfikowane. Policja powoli daje sobie z tym radę, na jej wyposażeniu jest 10 tys. narkotesterów. Sukcesywnie depczemy po piętach tym, którzy na haju próbują kierować samochodami - mówił w Polskim Radiu 24 inspektor Marek Konkolewski, ekspert ruchu drogowego.
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja przepisy drogowe społeczeństwo policja narkotyki

Podczas kontroli twierdził, że ma elektroniczne prawo jazdy z Afryki - był po alkoholu i narkotykach

Policja z Mławy zatrzymała 38-letniego mieszkańca Poznania, który kierował samochodem po spożyciu alkoholu i narkotyków. Mężczyzna nie miał uprawnień do kierowania. W rozmowie z policjantami stwierdził, że posiada elektroniczne prawo jazdy z Afryki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo społeczeństwo policja alkohol bezpieczeństwo na drodze kierowca kierowcy policja polska narkotyki Afryka

W pandemii wzrosło użycie niektórych substancji psychoaktywnych. Ekspert: trzeba myśleć o profilaktyce

- Prawie 50 proc. kanadyjskich nastolatków piło lub zażywało narkotyki samotnie po wprowadzeniu dystansu społecznego z powodu COVID-19 – wynika z badań. - Trzeba zwiększać środki na profilaktykę opartą na dowodach - bo ona, choć jej efekty nie są tak wyraźnie i od razu zauważalne, to jest ogromnym prezentem dla społeczeństwa - komentuje dr Marcin Szulc, psycholog, profesor Uniwersytetu Gdańskiego.
Zobacz więcej na temat:  narkotyki pandemia koronawirus alkohol młodzież POLSKA społeczeństwo

Funkcjonariusz Straży Granicznej informował gangsterów o "nalotach" CBŚP

Pogranicznikowi z Zakopanego lubelski prokurator postawił zarzuty, a sąd wydał nakaz aresztowania na trzy miesiące - donosi portal tvp.info. Powodem było ostrzeganie lokalnych gangsterów o akcjach skierowanych przeciwko ich działalności. Dzięki temu handlarze narkotyków w szybki sposób mogli przenieść towar i uniknąć złapania przez Straż Graniczną. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA policja narkotyki CBŚP społeczeństwo regiony Zakopane

Funkcjonariusz placówki Straży Granicznej współpracował z gangiem narkotykowym. Grozi mu do 10 lat więzienia

Prokuratura przedstawiła zarzuty funkcjonariuszowi placówki Straż Granicznej w Zakopanem, który miał ujawniać informacje dotyczące śledztwa narkotykowego osobom, których to postępowanie dotyczyło. Mężczyzna został zatrzymany przez Biuro Spraw Wewnętrznych SG, a następnie tymczasowo aresztowany przez sąd.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura regiony małopolskie areszt straż graniczna narkotyki

Rozbito polsko-czeski gang narkotykowy. Akcja CBŚP, Straży Granicznej i czeskich celników

Funkcjonariusze śląskiego CBŚP wspólnie z karpacką Strażą Graniczną oraz czeskimi celnikami z Frydka Mistka rozbili międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się produkcją i sprzedażą metamfetaminy, a także zlikwidowali kanał przerzutowy prekursorów narkotykowych z Polski do Czech. Podejrzanych w związku z tą sprawą jest obecnie 14 osób.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo prokuratura regiony areszt straż graniczna narkotyki Czechy

Philip K. Dick: uprzejmie donoszę, że Lem nie istnieje

W 1974 roku Stanisław Lem mimowolnie i nieświadomie stał się bohaterem szpiegowskiej awantury rozpętanej przez pisarza Philipa K. Dicka. U jej źródeł były nie tylko zaburzenia psychiczne i narkotyki, lecz także pragnienie pieniędzy i sławy, a wreszcie - absurdy PRL.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Lem literatura PRL FBI USA Ameryka Ameryka Północna historia Polski historia Europy HISTORIA ZSRR komunizm wywiad szpieg pieniądze narkotyki science-fiction fantastyka