Polskie Radio
Section05
narkotyki

20-latek trzymał narkotyki w "mobilnym magazynie". Miał 24 kg substancji odurzających

- 20-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających i przygotowanie ich do obrotu zatrzymali stołeczni policjanci. Podczas akcji zabezpieczyli prawie 24 kg różnego rodzaju narkotyków o czarnorynkowej wartości 1,25 mln zł - przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo narkotyki regiony Warszawa mazowieckie policja

PR24 "Układ trójmiejski". Wielkie interesy na styku mafii i polityki. Michał Rachoń przypomina postać "Nikosia"

- Ci, którzy wywodzili się z tego środowiska, w momencie kiedy zastrzelony został Nikodem Skotarczak, byli już na poziomie pomnażania swoich pieniędzy w sposób zupełnie legalny. Jeżeli przyjrzymy się historiom powstawania największych fortun w Polsce na przełomie wieku, to ludzie są przedstawiani jako ci, którzy zrobili majątek na kontraktach państwowych, ale jest bardzo wiele wskazówek, że musiało to być coś więcej - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Rachoń (TVP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor ropa naftowa Trójmiasto przestępczość narkotyki

Philip K. Dick: uprzejmie donoszę, że Lem nie istnieje

W 1974 roku Stanisław Lem mimowolnie i nieświadomie stał się bohaterem szpiegowskiej awantury rozpętanej przez pisarza Philipa K. Dicka. U jej źródeł leżały nie tylko zaburzenia psychiczne i narkotyki, lecz także pragnienie pieniędzy i sławy, a wreszcie - absurdy PRL.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Lem literatura PRL FBI USA Ameryka Ameryka Północna historia Polski historia Europy HISTORIA ZSRR komunizm wywiad szpieg pieniądze narkotyki science-fiction fantastyka

Akcja CBŚP. Jedna z największych fabryk narkotyków w kraju zlikwidowana

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zlikwidowali jedną z największych fabryk produkującą syntetyczne narkotyki. Zatrzymano cztery osoby, w tym "chemika". Śląska prokuratura przedstawiła im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz produkcji narkotyków. Cała czwórka na trzy miesiące trafiła do aresztu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBŚP służby i bezpieczeństwo narkotyki regiony śląskie

Kokaina ukryta w skórzanym hamaku. Przesyłka trafiła do Warszawy z Kolumbii

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa przechwyciła kokainę, którą nasączony był skórzany hamak. Przesyłkę wysłano z Kolumbii. - To właśnie kierunek i podejrzane opakowanie zwróciło uwagę funkcjonariuszy - powiedziała portalowi tvp.info st. rew. Justyna Pasieczyńska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kokaina regiony mazowieckie policja Warszawa narkotyki