X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dar krwi to dla wielu dar życia

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 13:57
Obwarowań dotyczących oddawania krwi jest bardzo dużo, niektóre z nich są tylko czasowe - mówi dr n. med. Elżbieta Wiater. - Podstawowe to: pełnoletność, własna decyzja o zostaniu dawcą, dobry stan zdrowia.
Audio
  • Dr nauk medycznych Elżbieta Wiater opowiada o krwiodawstwie i bonusach bycia honorowym dawcą krwi (Dajesz Radę/Czwórka)
  • Doktor Joanna Wojewoda z warszawskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa opowiada o zasadach obowiązujących krwiodawców (Audycja nr 1/Czwórka)
Krew, oddana przez nas, może uratować komuś życie
Krew, oddana przez nas, może uratować komuś życieFoto: Glow Images/East News

- By zostać krwiodawcą trzeba być potencjalnie zdrowym - mówi gość Czwórki. - Katar, leki przeciwalergiczne, aspiryna, szczepienia - to powody, dla których jesteśmy czasowo zdyskwalifikowani z krwiodawstwa.

Oddanie krwi dla potrzebujacych, z zależności od ilości chętnych, zajmuje od 30 do 60 minut. Możemy ją oddać w centrach krwiodawstwa i krwiolecznictwa, a także podczas mobilnych akcji.

Najpopularniejszą grupą krwi jest "A Rh+". Okazuje się jednak, że w bankach krwi tej grupy brakuje bardzo często. Jak można swoim działaniem zapobiegać takim niedoborom, co się dzieje z nami, a także z naszą krwią po pobraniu i czy jako honorowi dawcy krwi mamy jakieś przywileje - zdradzaliśmy w audycji.

14 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Krwiodawcy.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: dr nauk medycznych Elżbieta Wiater (hematolog i transfuzjolog, Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie)

Data emisji: 13.06.2016

Godzina emisji: 12.00

pj/kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka Marta Hoppe zdrowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Yersinia. Bakteria, która wcale cię nie lubi

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2016 10:00
Większość bakterii żyjących w naszych organizmach jest pożyteczna. Yersinia należy jednak do negatywnych bohaterów w ludzkim ciele - wywołuje jersiniozę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiosna - dotleniaj, regeneruj, nawilżaj

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2016 14:43
Do wiosennej odnowy najlepiej podejść kompleksowo. Oprócz diety i ćwiczeń, warto zadbać o skórę twarzy i reszty ciała.
rozwiń zwiń