Erasmus Plus we Francji. "Paryż to Nowy Jork Europy"

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 15:59
Wyjazd na Erasmusa to wielka przygoda kształtująca charakter i wpływająca na życiowe plany. W audycji "Dajesz radę" sprawdziliśmy, jak wygląda życie podczas wymiany studenckiej w Paryżu.
Audio
  • Jak wyjechać na studia do Paryża i jak poradzić sobie w tym mieście? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ Mapics

rozmowa kobiety 1200.jpg
Język polski - jak uczą się go cudzoziemcy?

- Paryż to pod względem multikulturowości Nowy Jork Europy - opowiadała w Czwórce Anna Sokołowska, która w tym mieście spędziła pół roku podczas studenckiej wymiany. Mówiła także m.in. o tym, dlaczego na cel swojej podróży wybrała właśnie Paryż i tłumaczyła, jak radzić sobie w mieście, o którym krąży tyle stereotypów. - Wcale nie jest tam drogo, jeśli odpowiednio się przygotujemy. Są dotacje rządu francuskiego dla studentów, organizowane są m.in. posiłki. Warto rozejrzeć się też za akademikiem, z którym nie ma tam najmniejszych problemów - mówiła w rozmowie z Kasią Kornet.


belgia konputer laptop studia 1200.jpg
Kierunki ścisłe - studencka wymiana Warszawy z Brukselą

Opowiadała także, czym różni się studiowanie w Paryżu od edukacji w Singapurze, który wybrała na swój poprzedni kierunek Erasmusa, mówiła o jakości życia w Paryżu i warunkach na tamtejszych uczelniach, a także o środkach bezpieczeństwa stosowanych w ośrodkach uniweryteckich. Mówiła też m.in., jak wygląda edukacja językowa dla osób, które odwiedzają Francję, a nie znają języka i czy wszędzie da się porozumieć po angielsku. Mówiliśmy także o zasadach konkursu na Ambasadora Erasmusa.

***

Anna Sokołowska Życie we Francji bez znajomości języka jest trudne, ale jestem najlepszym przykładem tego, że jest możliwe

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Katarzyna Kornet

Gość: Anna Sokołowska (absolwentka Erasmusa Plus)

Data emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 14.10

kd/jsz

Czytaj także

Studia na barce lub rowerze? Tylko w Holandii!

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2017 16:00
W Holandii studenci jeżdżą głównie na rowerach, niektórzy uprawiają własne ogrody na dachach budynków, a do egzaminów uczą się na barkach pływających po kanałach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Erasmus w Słowenii. Piękno przyrody, zabytki i... nauka

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 11:53
Słowenia - jeden z najbardziej zielonych krajów w Europie, pełen pięknych widoków. Jej stolicą jest Ljubljana - miasto, w którym Ola Pawelec spędziła pół roku na studenckiej wymianie.
rozwiń zwiń